Współczesne macierzyństwo

odzież dla dzieci

Współcześnie przez wiele osób ciąża traktowana jest jako specyficzny stan, stan niemalże chorobowy, a przecież to jedna z najnaturalniejszych rzeczy w życiu kobiety.

Dziś lekarze, specjaliści różnych dziedzin namawiają przyszłych rodziców, by do macierzyństwa przygotowywali się już nawet rok przed planowaną ciążą. Różnego rodzaju badania, testy, suplementacja i inne czary mary mające sprawić, że kobieta urodzi super zdrowe dziecko. To rzecz jasna genialnie obmyślony chwyt marketingowy, na który większość z nas dała się nabrać.

Kobiety zachodziły w ciąże od zawsze, nigdy nie przygotowywały się na to specjalnie, było to zawsze całkowicie naturalnym etapem. Dopiero w dwudziestym wieku marketingowy upatrzyli sobie w ciąży i macierzyństwie niezłe źródło dochodu i zresztą tak jest do chwili obecnej. Ci mniej odporni na reklamę będą płynęli z prądem dając się ponieść nowinkom.

Ciąża może być najcudowniejszym okresem w życiu kobiety, może także przebiegać z tak zwanymi przygodami. Wszystko zależy od wielu czynników, między innymi od stanu zdrowia przyszłej matki, tego jak dba o siebie, jak się odżywia, czy jest całkowicie zdrowa. Ciąża to czas wielkich zmian. Nie tylko dotyczących cielesności. To także zmiana priorytetów, zmiana postrzegania siebie i świata.

Macierzyństwo nie musi wiązać się z jakimiś wyrzeczeniami. Wręcz przeciwnie! Ten czas powinien kojarzyć się ze wspaniałymi emocjami.

.

Author: MichaelGye

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*