Aranżacja małego mieszkania

Porządne zorganizowanie i optymalne zagospodarowanie wolnej powierzchni jest niezwykle istotne w niedużych mieszkaniach. Zbędne przedmioty oraz mało funkcjonalne meble powodują, że nasza i tak mała powierzchnia, zaczyna kurczyć się coraz bardziej.

Został już uczyniony pierwszy krok – kupiliśmy mieszkanie. W tym momencie pora nadać treść pustym ścianom. Prezentujemy parę sposobów na to, aby małe mieszkania były przejrzyste, uładzone oraz odpowiednio zorganizowane.

Kluczem należytej organizacji małych lokali oraz pomieszczeń jest wykorzystanie pionowej powierzchni. Użycie półek ściennych ułatwia wykorzystanie całej powierzchni ścian, od podłogi aż do sufitu. Kufry i skrzynie są najstosowniejsze do trzymania przedmiotów, które nieczęsto wykorzystujemy. Zważywszy na ich wymiar i kształt świetnie pełnią swoją rolę jako stoliki do kawy, stoliki i ławy do przedpokoju bądź postawione obok łóżka, jako stoliki nocne. Wielofunkcyjne meble są kluczem właściwej organizacji niedużych powierzchni. Wielu producentów mebli oraz poniektóre salony meblowe posiadają w swojej ofercie krzesła, pufy, stołki bądź podnóżki, które niezależnie od podstawowej funkcji służą nam jako schowek dla przeróżnych przedmiotów. Wieko siedziska jest otwierane, dzięki czemu w nieskomplikowany i prędki sposób zdołamy w każdej chwili wyciągnąć gromadzone w środku rzeczy. Jeśli jest taka możliwość warto zagospodarować wolną powierzchnię pod łóżkiem. Możemy ją zagospodarować na magazynowanie rezerwowej pościeli lub garderoby, którą zamierzamy używać nie prędzej niż w kolejnym sezonie. Jeżeli nie mamy łóżka z wbudowanym schowkiem, możemy zakupić gotowe pudła lub specjalne pojemniki na pościel przystosowane do wsuwania pod łóżko.
Szafka typu pawlacz jest kapitalnym rozwiązaniem na trzymanie rzeczy rzadko używanych. Można je zainstalować w przedpokoju jednakowoż łazience. Szafki takie nie rzucają się w oczy, nie przeszkadzają. Z czasem nie pamiętamy wręcz że w ogóle są. Jedynym negatywem pawlacza jest kłopot z odszukaniem pożądanego przedmiotu na jego głębokich i pojemnych półkach. Jeżeli nie wiemy jak wyglada szafka pawlacz polecam wpisać w google "szafka pawlacz".

Łatwe, czyż nie? 😉

Author: tbyizv6vcc

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*