Azbest wciąż powszechnie występuje w pokryciach dachowych

Mowa tu konkretnie o eternicie. Azbest pojawia się popularnie w eternitowych materiałach budowlanych jak również elewacyjnych. Jest jednakże substancją niezmiernie szkodliwą dla zdrowia, ponieważ ma właściwości rakotwórcze. W wielu regionach Europy usuwanie eternitu jest obowiązkowe. W Polsce eternit stanowi wciąż powszechne pokrycie dachów. Duża trwałość oraz relatywnie małe koszta sprawiły, iż eternit był bardzo popularnym surowcem pokryć dachowych.

Usuwanie oraz magazynowanie nieczystości azbestowych stanowi dziś znamienny element polityki ochrony środowiska naturalnego w Polsce. Ministerstwo Gospodarki opracowało program oczyszczania kraju z azbestu, którego zadaniem jest utylizacja eternitu jak również surowców azbestowych spotykanych na obszarze kraju. Program zwraca uwagę na to, jak ważnym zagadnieniem jest utylizacja azbestu w odniesieniu do ochrony środowiska i gospodarki nieczystościami.

Utylizacją azbestu powinny zajmować się specjalistyczne przedsiębiorstwa, które stosują w pełni bezpieczne technologie. Przykładem przedsiębiorstwa oferującego tego typu usługi jest Renovo. Oferta firmy zawiera demontaż eternitu jak również jego utylizację. Firma pomaga pozyskać dotacje na usuwanie eternitu, a także wspiera usługobiorcę w organizacji wszelkich formalności. Usuwanie azbestu przebiega zgonie z obowiązującymi wymogami ochrony środowiska. Możemy ponadto zlecić przedsiębiorstwu stworzenie nowego dachu, co zapewni zmniejszenie ogólnego kosztu usługi. Kompleksowość usług tego typu firm powinna skusić ludzi do tego, żeby zamienić eternit na w pełni bezpieczne dla otoczenia materiały. W końcu chodzi tutaj o zdrowie naszych bliskich.

 

Author: lanos

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*