Sportowe zakłady wzajemne

Na tą chwilę internetowe zakłady bukmacherskie są w Polsce bardzo popularne. Toteż istnieje wiele serwisów, których myślą przewodnią jest tylko i wyłącznie obstawianie online i zgromadzone są na nich najlepsze kursy oraz promocje. Co przemawia za tym, aby skorzystać z oferty bukmachera internetowego? Zazwyczaj to, że gra przez Internet jest łatwiej dostępna oraz wygrane są nieopodatkowane. Internetowi bukmacherzy mają o wiele więcej zdarzeń sportowych w swoim katalogu niż tzw. "tradycyjni".

Zakłady bukmacherskie polegają na przewidywaniu wyników spotkań sportowych. Zakłady bukmacherskie przyjmuje firma bukmacherska bądź osoba nazywana mianem bukmachera. Zakład w zależności od wyniku spotkania może mieć wynik wygranej lub przegranej, ta pierwsza zależy od kursu na dany wynik, co ustanawia właśnie buchmacher w chwili zakładu. Obstawianie to znakomita okazja do odprężenia się oraz poznania dreszczyku emocji, który towarzyszy zakładom.

Zdarzenia sportowe można typować na okrągło, bez przymusu wychodzenia z domu.  Wielu serwisów daje również możliwość typowania w trakcie meczu lub innego wydarzenia sportowego. W przypadku zakładania się na żywo, regularnie będziemy mogli obserwować zmieniające się kursy, których wysokość jest przyporządkowana do osiągniętego rezultatu lub dominowania, jednego z zespołów. Przyczyną tego, iż opłaty administracyjne są o wiele niższe, niż u zwyczajowych firm bukmacherskich, proponują jedne z operatywniejszych kursów na rynku. Większość serwisów wyróżnia mistrzowska obsługa gracza i liczne promocje dedykowane dla stałych klientów. Wiarygodności niektórym dodaje  fakt, że są spółkami notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie. Część serwisów oferuje dodatkowo grę w pokera, wirtualne kasyno, a także giełdę zakładów. Serwis Betclic ma około milion graczy na całym świecie. Jest firmą, którą rekomenduje jeden z najlepszych polskich komentatorów sportowych – Mateusz Borek. Przemawia to za tym, iż firma jest warta polecenia każdemu fanowi sportu. W europie bukmacherka internetowa jest bardziej popularna. W Polsce dużą szkodą dla tej branży było wrzucenie jej do worka z napisem hazard, a to słowo budzi złe skojarzenia.
W każdym razie trafnej gry życzą „zakladyonline” 😉

Jednostka zakładu to formuła grania opierająca się na czysto matematycznych zasadach. Nowi gracze, pierwsze, co robią przy wybieraniu wydarzenia do obstawienia, analizują czy podany typ ma szansę wejścia oraz po wnikliwej czy płytszej analizie, bez względu na kurs decydują się go wytypować. Dla spekulanta inspirującego się wartością kursu nie będzie to tak oczywiste, bowiem w jego profesji chodzi o czekanie na opłacalny kurs. Wartość zakładu nie zakłada tego, że należy wierzyć w to czy określona drużyna odniesie zwycięstwo czy też nie, tu nie jest istotny jednostkowy rezultat. Dla spekulanta stosującego wartość zakładu ma znaczenie tylko ogólna zawartość portfela. Czy dany kurs jest korzystny? Odpowiedź na to zapytanie nie jest jedna, gdyż rozstrzygnięć może być tutaj bardzo dużo. Jeżeli czujemy się mocni w określonej dziedzinie możemy sami przeistoczyć się w analityka. Trzeba jednak wtedy mieć świadomość, że Ci co ustanawiają kursy znają się na rzeczy gorzej od nas, a zakłady bukmacherskie mogą być bardzo zwodnicze. Kiedy mamy zysk? Profity osiągniemy w momencie, gdy uda nam się odnaleźć kurs o wartości wygórowanej, wobec realnego prawdopodobieństwa zaistnienia rezultatu. Np. jeżeli w meczu Anglia – Polska w piłkę nożną będzie 2zł na Polskę, a 4zł na Anglię, to stawiamy na Anglię, bo jak wiadomo nasza narodowa kadra nie wygra. Jednostka zakładu jest dość nużącą formą obstawiania, jednak dobitnie można przyznać, że najbardziej wydajną. Dla początkujących najciężej będzie się zmobilizować, gdy staną w obliczu postawienia przeciw największym faworytom. Doświadczenie pokazuje jednak, że kursy zazwyczaj są mocno zaniżone, jak nie przez samych brokerów, to przez rynek hazardzistów, a przecież w korzystnym kursie tkwi sens naszego zakładania się.

 

Author: efcserv23

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*