Brytyjska polonia zdecydowanie za Kukizem i Korwinem

Sondaż wśród polonii londyńskiej opublikował portal ewybory.eu – Kukiz i Korwin z miażdżącą przewagą stoją na czele stawki z blisko 40% wynikami. O ile wynik Kukiza, który w swoim programie wyborczym wzorował się w dużej mierze na rozwiązaniach brytyjskich nie dziwi, ale wynik partii KORWiN jest conajmniej zaskakujący. Ruch KUKIZ'15 osiągnął wynik 39%, a partia KORWiN 36%.

Paweł Kukiz w "Strategii Zmiany" propozycją dnia referendalnego nawiązuje do najlepiej ocenianego systemu demokracji na świecie, czyli szwajcarskiej demokracji bezpośredniej. System prezydencki za którym optuje jest stosowany w USA, a ordynacja wyborcza w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie i Singapurze. "Strategia" dokładnie precyzuje zmianę modelu prowadzenia działalności gospodarczej na wzór brytyjski. Model uszczelnienia VATu zapożyczył z Portugalii.  "Strategia Zmiany" Ruchu KUKIZ'15 to najciekawsza oferta polityczna od co najmniej dwóch dekad.

Przełomowym momentem w kampanii KUKIZ'15 było niewątpliwie wystąpienie, kilka dni temu, lidera Ruchu w programie TVP "Polityka przy kawie", kiedy to Paweł Kukiz przeczytał artykuł prasowy na temat wyliczeń Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, w którym program gospodarczy ujęty w "Strategii Zmiany" wypadł najlepiej. Paweł Kukiz przez cały program mocno akcentował istnienie swojej oferty wyborczej i mocno krytykował media za manipulacje medialne sugerujące, że jego ugrupowanie nie ma nic do zaoferowania. Film szybko rozprzestrzenił się na facebooku, z serwisu youtube oczywiście go usunięto. W dwa dni obejrzało go łącznie ponad 100tys użytkowników i cała Polska usłyszała o..- być może najważniejszym w ostatniej dekadzie – dokumencie politycznym "Strategia Zmiany".

Analitycy CenEA zwrócili uwagę, że obietnice partii nie idzie w parze z wyliczeniami, skąd na to wziąć pieniądze. Jednakże Ruch Kukiz ’15 w swojej „Strategii” ma ujęte jak pozyskać pieniądze i wymienia w niej między innymi sposób uszczelnienia VAT na wzór portugalski nad którym obecnie zachwycają się unijni urzędnicy: 
– Portugalska droga jest dobra. Jeżeli nie wdawać się z szczegóły to chodzi o uszczelnienie ściągalności VAT. W Portugalii wprowadzono tu nowoczesne systemy związane z elektroniczną wymianą informacji o VAT. Pozwoli to identyfikować tych płatników którzy unikają płacenia tego podatku” – wyjaśniał unijny komisarz Algirdas Szemeta. 

Także przedsiębiorcy coraz przychylniej opowiadają się w komentarzach w internecie o ofercie gospodarczej Pawła Kukiz ujętej w "Strategii Zmiany". Autorzy tego coraz bardziej popularnego dokumentu politycznego skorygowali obecny system podatkowy na wzór brytyjski, z uwzględnieniem polskiej specyfiki. Od kilku lat obserwujemy migracje polskich firm na wyspy. Dzieje się tak między innymi dlatego, że brytyjski system podatkowy jest znacznie bardziej przyjazny niż polski. 
Nawiązująca do najlepszych światowych rozwiązań administracyjnych, ustrojowych i ekonomicznych "Strategia Zmiany" Ruchu KUKIZ'15 może stać się kluczem nawet do 15% wyniku. W sondażu IPSOS dla Wiadomości TVP z dnia 22.10.2015 poparcie przekroczyło 12%.

Author: egon

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*