Co kupić dziecku na prezent?

To odwieczny problem rodziców. Do łask powracają ekologiczne zabawki, np. z drewna. Najlepiej kupować zabawki rozwijające kreatywność, zmuszające pociechy do myślenia albo takie, które zaangażują również nas, rodziców do spędzania czasu z dzieckiem, jak edukacyjne gry planszowe, składane modele, kolejki.

Od zawsze drewno było wykorzystywane jako podstawowy budulec do tworzenia zabawek. Najsłynniejsza duńska firma LEGO zaczynała właśnie od zabawek z drewna, z czasem przechodząc na plastikowe klocki, które znamy dzisiaj. Wraz z postępem technologii zabawki drewniane zaczęły być wypierane przez te wytworzone z metalu, a przede wszystkim z plastiku. We współczesnych czasach następuje powrót do zabawek drewnianych z kilku powodów. Przede wszystkim to bezpieczeństwo, gdyż zdarzało się, że zabawki plastikowe z Chin posiadały w swoim składzie trujące substancje. Drugim z powodów powrotu „drewniaków” to trwałość. Pod względem wytworzenia i wytrzymałości zabawki drewniane prześcigają te wykonane z plastiku. Ponadto są one proste i ekologiczne, wyzwalają również u dzieci kreatywne myślenie i ożywiają wyobraźnie.

W zachodniej Europie kolejki drewniane od dawna cieszą się duża popularnością. Powoli moda na kolejki drewniane dociera również do Polski. Kolejki wykonane są z wysokiej jakości drewna kauczukowego, które jest cieple w dotyku. W przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników są niezwykle trwale i wystarczają na długie lata. Na rynku znajdziemy duże zestawy, w których można znaleść tory, zajezdnie kolejowe, stacje, budynki, mosty, drogi, pociągi, jednym słowem wszystko co przyda się do doskonałej zabawy. W sprzedaży znajduje się również cala gama dodatków, które umożliwiają rozbudowę dotychczasowych zestawów jak również tworzenie własnych od zera. Na uwagę zasługuję fakt, że kolejki drewniane bez względu na producenta można ze sobą łączyć. Wszystkie zestawy kolejek takich producentów jak: Brio, Eichhorn, Tesco, Ikea, Tchibo, Thomas, ELC, Woodyland, BigJigs, są ze sobą kompatybilne.

Świat Tomica to wyjątkowa seria zabawek japońskiej firmy Takamara Tomy, która produkuje zabawki od ponad 40 lat. Dzięki wyrobom Tomica mamy możliwość zbudowania własnego miasta! Podstawowym elementem każdego miasta są kolejki zasilane bateriami. Występują w wielu rodzajach, np. pociąg towarowy czy pasażerski. Kolejki poruszają się po torach, z których można skonstruować najróżniejsze trasy. Poza tym można je wyposażyć w dodatkowe elementy, takie jak wiadukty, tunele, czy przejazdy kolejowe. Drugim detalem niezbędnym w każdym mieście to drogi, które składają się z mniejszych elementów dzięki czemu można je dowolnie łączyć ze sobą tworząc rożne trasy po których będą jeździć samochody. Całości uzupełniają rożne budynki, które będą wykorzystywane przez mieszkańców miasta: parkingi, warsztaty samochodowe, komendy policji, a nawet pizzerie! Wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne, dlatego stopniowo można powiększać kolekcje i rozbudowywać miasto Tomica.

Author: s85fhe

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*