Co zrobić by brama garażowa zimą nie zamarzała?

Obniżki temperatury zimą są zmorą dla każdego posiadacza samochodu, który nie ma garażu. Ci co go jednak posiadają idąc z duchem czasu często pragną dokonać wymiany bramy garażowej na nowszy model. Jak zachowują się automatyczne bramy zimą – o tym poniżej.

W wielkim skrócie: taka brama to sama wygoda. Nawet przy temperaturach rzędu -25 stopni i opadach śniegu 0,5 m w ciągu dnia użytkowanie bram sekcyjnych nie sprawia problemu. Zimą prędkość otwierania i zamykania może być nieznacznie wolniejsza co wynika z większych oporów spowodowanych oddziaływaniem termicznym. Nie przeszkadza to jednak w wygodnej eksploatacji. Napęd bram jest praktycznie bezobsługowy, należy dbać jedynie o czystość elementów jezdnych – prowadnic. Trzeba pamiętać żeby brama zimą nie pozostawała zbyt długo uchylona w celu uniknięcia nawiewania śniegu do środka co może prowadzić do zamarzania zapadek lub szronienia bramy. Właściwa konstrukcja i montaż bramy powininna uniemożliwić gromadzenie się cieczy wokół elementów ruchomych co powinno uodpornić je przed zamarzaniem. Bramy uchylne potrzebują tez mniej miejsca od dwuskrzydłowych więc i ilość pracy przy odśnieżaniu podjazdu powinna się zmniejszyć. Czas funkcjonowania samej bramy zależy od jakości zastosowanych materiałów, ale również od doświadczenia monterów. Wykwalifikowani robotnicy potrafią zapewnić funcjonalność bramy na długie lata. Podsumowując – Kupno nowoczesnej bramy uchylnej to jak najbardziej optymalna decyzja, z którą nie należy się wstrzymywać, zwłaszcza kiedy zima za pasem.

więcej na:    http://www.ion.mragowo.pl/     http://www.hefajstos.eu/

Author: Rocky Balboa

Skomentuj

4 Responses to Co zrobić by brama garażowa zimą nie zamarzała?

 1. Siebas56 pisze:

  Ja smaruje mieszanką tłuszczu i oleju.

 2. bramog pisze:

  Ja też tak robie i nie zamarza

 3. transal pisze:

  Ciekawe informacje, ciekawy styl, ciekawe spojrzenie na temat. Dziekuje za zamieszczenie w notce wszystkich waznych informacji, czyta sie ja bardzo dobrze, gratulacje. Jak dla mnie, za notke i calego bloga, 10/10!

 4. rajmundos pisze:

  Super wpis! Uwielbiam Twojego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*