Czapka i rękawiczki ze starego swetra

Podczas letnich porządków w szafie odkryłaś niepotrzebny sweter, który właściwie juz mogłabys wyrzucić, ale lubisz jego wzór i wciąż trudno Ci się z nim rozstać? Przetwórz go na inne zimowe akcesoria. Mogą to być rękawiczki bez palców lub czapka. Nie chcesz go pozbywać się tylko naturalnie trochę Ci się znudził? Doszyj coś – małe kolorowe lub skórzane kieszenie, łaty na łokciach lub ramionach, albo finezyjny, perłowy lub koronkowy kołnierzyk. Znajdź, co posiadasz w swoich szafkach i co dałoby się wykorzystać. Możesz zszyć ze sobą dwie niepotrzebne rzeczy. Kombinuj!

Rozkładamy sweter na równej powierzchni, np stole. Specjalnym mazakiem do ciuchów lub markerem robimy zarys naszej dłoni z dużym zapasem. Najlepiej wybrać miejsce na dole swetra, dzięki temu zostanie nam ściągacz przy nadgarstku. Wycinamy z obu warstw swetra. To samo powtarzamy z następną dłonią. Tak wycięte rękawiczki odwracamy na drugą strone i łączymy dokładnie zostawiając jedynie miejsce przy ściągaczu na dłoń. Nasze rękawiczki są zrobione. Przewracamy na drugą stronę i nosimy z radością.

Jeśli zaś zaplanowałaś uszyć czapkę, postępuj tak samo. Wybierz wśród swoich czapek taką, której kształt chciałabys uzyskać i odrysuj, również z nadmiarem materiału na zakładki. Zostaw ściągacz. Wytnij z dwóch stron i złącz po lewej stronie. Jeśli ściągacz będzie niewystarczająco utrzymywać głowy nawlecz na igłę z dużym uchem cieniutką, okrągłą gumkę i przeciągnij przez oczka ściągacza tuż przy samej krawędzi. Możesz wsadzić nawet trzy takie gumki. Dodaj jeszcze pompon. Ten również możesz zrobić samodzielnie.

Author: Bicykl

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*