Deweloperzy bankrutują. Firmy budowlane schodzą z cen. Najem nadal drogi

Upadłe firmy z branży budowlanej tylko w roku 2012 możemy liczyć w dziesiątkach. Ceny mieszkań spadają. Dom można już zacząć budować w cenie oscylującej wokół 2tys. złotych za metr (po negocjacjach) i to pod klucz. Oczywiście w tych niskich cenach deweleoperzy także wychodzą na swoje. W takim razie dlaczego niższe ceny są dopiero teraz, dlaczego nie były od zawsze?

Dlatego, że w Polsce jest przyzwolenie na drożyzne. Najem dalej jest w wysokich cenach, a to z kolei zabija przedsiębiorczość. Na nic zdadzą się ułatwienia w zdobywaniu kredytów. Banki mają już doświadczenie i umieją określić, czy w razie niewypłacalności klienta będą miały możliwość ściągnięcia długu, wobec tego kredytów i tak nie będą przyznawać.

Obecnie w sprzedaży jest zbyt dużo mieszkań. Każdy, kto mieszka w dużych aglomeracjach jest w stanie wskazać, gdzie stoją puste i chybione inwestycje deweloperskie w jego mieście. Jeżeli nie zwiększy się zasobność portfela przeciętnego obywatela, będą upadać kolejne branże.

Author: 1

Skomentuj

One Response to Deweloperzy bankrutują. Firmy budowlane schodzą z cen. Najem nadal drogi

  1. typek pisze:

    a co się dziwić. kraj rozkradany, marszałek sobie premie przyznaje 45000, a połowa społeczeństwa ledwo wiąże koniec z końcem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*