Domki angielskie na działkę

Letni czas to najlepszy okres dla firm zajmujących się sprowadzaniem oraz sprzedażą domków angielskich. Zainteresowanie jest duże, zwłaszcza u działkowiczów oraz właścicieli ogródków na obrzeżach miasta. Przyciąga ich atrakcyjna cena oraz stosunkowo dobry stan chatek, które z powodzeniem mogą zastąpić drogi domek letniskowy. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania jest brak uciążliwych formalności (pozwolenie na budowę itd.). Wszystkie te elementy sprawiają, że domki angielskie cieszą się niesłabnącym popytem i coraz więcej osób korzysta z usług firm zajmujących się ich sprzedażą.

Domek całoroczny czy tylko letniskowy?

Domki angielskie całoroczne oraz sezonowe różnią się od siebie standardem wyposażenia. Te pierwsze umożliwiają bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń, są także lepiej umeblowane. Letniskowe domki zawierają wyłącznie podłączenia elektryczne oraz kanalizacyjne. W wersji całorocznej produkowane są także większe metraże, tak by mieszkańcy czuli się w domku komfortowo oraz mogli pomieścić wszystkie swoje rzeczy (modele te często zawierają sprytne skrytki oraz ukryte szafki np. w podłodze). Poza tym rozmieszczenie pokoi pozostaje bez zmian. W obydwu rodzajach znajdziemy aneks kuchenny, łazienkę oraz małą sypialnie. Domki angielskie uzbrojone są dodatkowo w zestawy mebli oraz urządzenia agd.

Jak szukać modelu dla siebie?

Obecnie niemal w każdym województwie można znaleźć firmę, która profesjonalnie zajmuje się skupem oraz sprzedażą domków angielskich, dlatego najlepiej wybrać się do niej osobiście. Na placach zajmowanych przez takie przedsiębiorstwa z pewnością będzie można zapoznać się z pełną ofertą oraz obejrzeć kilka przykładowych modeli. Osobisty kontakt ze sprzedawcą oraz zobaczenie jak taki domek wygląda z pewnością ułatwią nam decyzję. Bardzo często cenę można negocjować, dlatego tym bardziej wizyta na placu jest wskazana. Odpowiadając na indywidualne potrzeby swoich klientów wiele firmy zajmuje się także sprowadzaniem domków tego typu na życzenie. Transakcja polega wówczas na obejrzeniu wspólnie oferty online oraz wskazanie wybranego modelu. Dopiero potem przedsiębiorca sprowadza do kraju wybrany model lub szuka takiego, który najbardziej będzie pasował do specyfikacji podanej przez klienta.

 

Author: Nina W.

Skomentuj

One Response to Domki angielskie na działkę

  1. Maciej pisze:

    Bardzo treściwy i profesjonalny wpis. Ja ze swojej strony mogę polecić domki-holender(http://www.domki-holender.pl). W tamtym roku kupiłem takowy domek na działkę i sprawuje się świetnie i dlatego polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*