Domowe miejsce na mapę myśli z wykorzystaniem farb magnetycznych i tablicowych

Idealne miejsce na narysowanie mapy myśli lub szybkie zanotowanie pomysłu, który właśnie przyszedł do głowy powinno umożliwić pisanie kredą i przyczepianie magnesów jednocześnie. Jak tego dokonać? Z pomocą przyjdą nam dwie puszki farby dzięki którym uzyskamy oryginalną zmywalną ścianę, po której będziemy mogli pisac kredą.

Nasza domowa lodówka z pewnością odetchnie na myśl o tym, że odciążymy jej zewnętrzną powierzchnię od kilogramów magnesów. Jeśli dzięki nim przyczepialiśmy na wysokości naszych oczu informacje, których nie mogliśmy ominąć, teraz funkcję tę przejmie nowa przestrzeń. Dlatego – i to pierwsze zalecenie co do jej usytuowania – powinna znaleźć się w polu naszego widzenia tak wyraźnie wyeksponowanym, jak wspomniana wyżej lodówka.

Jesteśmy w stosunkowo dobrym położeniu, bo wystarczy że wybierzemy odpowiedni fragment ściany do zagospodarowania. Jeśli dany obszar jest wolny od widocznych ubytków, możemy od razu malować ścianę za pomocą odpowiednich farb. Pierwsza z nich to farba magnetyczna, dzięki której ściana będzie miała podobne właściwości, co drzwi lodówki. Nakłada się ją za pomocy pędzla lub wałka, a czas schnięcia jednej warstwy (z dwu wymaganych) wynosi 3 dni. Oczywiście możemy poprzestać na pokryciu ściany tylko farbą magnetyczną, ale przez to nie będziemy mogli narysować za pomocą kredy dokładnej mapy myśli, zapisać właśnie usłyszany cytat czy prześledzić kolejne części przemowy, jaką mamy wkrótce wygłosić.

Umożliwi nam to zwykła kreda, dzięki której wszystkie interesujące treści, strzałki i odręczne rysunki naniesiemy na ścianę pokrytą specjalną farbą do tablic. Zwykle sprzedaje się je w kolorze czarnym, ale dostępne są także w innych barwach (zielona, czerwona). Tutaj również konieczne będzie naniesienie 2 warstw, a każda z nich będzie schła około 48 godzin. Otrzymamy w ten sposób powierzchnię przystosowaną do przyczepiania magnesów i rysowania na niej jednocześnie.

Pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności w obchodzeniu się ze ścienną tablicą na pomysły. Jej powierzchnia nie powinna się zatłuścić, bo uniemożliwi to rysowanie kredą. Korzystając z magnesów wybierajmy te, które mają takie właśnie przeznaczenie. Stosowanie nieodpowiednich (na przykład o nieoszlifowanych brzegach) spowoduje zarysowania na powierzchni tablicowego obszaru. Podobnie będzie, gdy zamiast zwykłych magnesów na lodówkę używać będziemy bardzo silnych magnesów neodymowych – te wykorzystywane są do łączenia klocków magnetycznych, za pomocą których możliwe jest układanie różnych przestrzennych wzorów i ruchomych kształtów.

Spośród wszystkich materiałów malarskich przeznaczonych do renowacji ścian duet farb magnetycznej i tablicowej oznacza dobry pomysł i łatwe wykonanie. I chociaż efekt nie przychodzi od razu (trzeba czekać na całkowite wyschnięcie kolejnych warstw farby), zaciekawi naszych gości, a nam pomoże nam w chwytaniu pomysłów na gorąco.

Author: ggraper

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*