Domowe sposoby na piękną cerę

W sklepach jest multum kremów, maseczek do poprawy efektowności Naszej skóry, niestety większość z nich zniechęca kosmiczną ceną. By pięknie wyglądać nie potrzebny do tego jest gruby portfel. Coraz więcej SPA stosuje domowe i tanie praktyki przy zabiegach. Dlatego postanowiłam przedstawić kilka sprawdzonych przeze mnie sposobów jak zadbać o cerę. Dawno temu znalazłam je w pewnym kobiecym piśmie jako polecane przez dermatologa.

  1. Peeling cukrowy

Składniki: 1 łyżka oliwy, 1 łyżka gruboziarnistego cukru.

1 łyżka oliwy zmieszaj z 1 łyżka gruboziarnistego cukru. Powstanie papka, którą należy masować skórę przez ok. 10 minut. Następnie spłukujemy letnią wodą. Po zabiegu zastosuj krem nawilżający.

 

  1. Maseczka nawilżająca

Składniki: jabłko, serek homogenizowany, łyżeczka płynnego miodu.

Jabłko należy umyć i zetrzeć na tarce. Następnie dodajemy kilka łyżeczek serka i łyżeczkę miodu. Maseczka powinna nie być za rzadka, ponieważ zamiast relaksacji uzyskały byśmy tylko efekt rozdrażnienia. Całość nałóż na twarz i szyję na ok. 15 minut i zmyj ciepłą wodą.

 

  1. Maseczka na dekolt

Składniki: ziemniak, łyżka mleka.

Przygotowanie maseczki rozpoczynamy od ugotowania ziemniaka. Kolejnym krokiem jest rozbicie go, możemy zrobić to widelcem lub jeśli robimy więcej, np. dla koleżanek blenderem. Dodajemy łyżkę mleka, mieszamy i maseczka jest już gotowa. Rozkładamy ją na dekolt na ok. 15 minut i zmywamy letnią wodą.

Author: Nikola

Interesuję się wszystkim po trochu.. Jestem wrażliwa na zło tego świata..

Skomentuj

One Response to Domowe sposoby na piękną cerę

  1. anastazja pisze:

    ten sam rezultat w naturalnym peelingu uzyskamy zastępując cukier gruboziarnistą solą 🙂 a przy okazji wspomnę o włosach- niepotrzebne są drogie odżywki,wystarczy płukanie  ich piwem które powoduje że włosy szybciej rosną,są zdrowe i silne

    ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*