Donice i ich rola w tworzeniu kompozycji roślinnych

Kompozycje roślinne są niebywale doskonałym elementem dekoracyjnym, zdobiącym wnętrza pomieszczeń od wieków. Stale w modzie, coraz bardziej oryginalne, zachwycają i pasjonują wielu ludzi. I choć jeszcze do niedawna kompozycje roślinne kojarzyły się z posadzeniem kilku roślin i dowolnym ich ustawieniem, to współcześnie aranżacje roślinne wymagają znacznie więcej uwagi i są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Znaczącą rolę w stworzeniu oryginalnej i ciekawej kompozycji kwiatowej czy roślinnej odgrywają nie tylko same rośliny, ale także donice, w których kwiaty są uprawiane i pielęgnowane.

Wbrew pozorom bowiem, donice są bardzo istotnym elementem kompozycji- skutecznie podkreślają piękno samej rośliny, a jednocześnie wprowadzają odpowiedni nastrój i gust. Doskonale komponują się z wystrojem wnętrza czy tarasu/ ogrodu (jeśli mowa o donicach zewnętrznych).

Bardzo szeroki asortyment pozwala na tworzenie naprawdę oryginalnych i niepowtarzalnych kompozycji, które zachwycą każdego gościa. Nowoczesne donice tworzone są z polipropylenu, dzięki czemu są niezwykle solidne i trwałe. Zwłaszcza donice zewnętrzne, które szczególnie podatne są na zniszczenia.

Niekorzystne warunki pogodowe, takie jak ulewy czy gradobicie nie są w stanie uszkodzić nowoczesnych donic, które dodatkowo skutecznie odbijają promienie UV w czasie upalnych dni, co z kolei wpływa na zachowanie przez donice kolorów. Nowoczesne donice posiadają specjalne podstawki, których celem jest gromadzenie wody, przez co optymalne nawadnianie roślin nie jest ani uciążliwe ani kłopotliwe.

W masywnych donicach dodatkowo instalowane są małe kółeczka, zupełnie niewidoczne, dzięki czemu można szybko zmieniać ich położenia, nie narażając się przy tym na przeciążenia, czy nawet kontuzje.

Zabierając się zatem na planowanie i organizowanie własnej kompozycji roślinnej, czy to wewnątrz pomieszczenia, czy też na zewnątrz, warto poświęcić nieco więcej uwagi i energii na wybór odpowiednich donic, które okazują się nie tylko estetyczne ale także trwałe i funkcjonalne.

Dowiedz się więcej na temat donic w ogrodzie na: http://www.leroymerlin.pl/porady/ogrod,b1363.html

 

Author: mariuszek

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*