Dopadło Cię łysienie? Popraw sobie nastrój i kup sobie perfumy!

Jak to mawiają: "bogaty biednego nie zrozumie" lub "syty głodnego".. Tak też łysiejący z człowiekiem o bujnej czuprynie do porozumienia nie dojdzie. Wbrew pozorom problem utraty włosów nie jest błachy. Już od wielu lat w mediach internetowych pojawiają się doniesienia, że najczęstszą grupą pacjentów psychologów i psychiatrów są właśnie osoby łysiejące. Łysienie często kończy się głęboką depresją i dotyka już coraz młodszych, powoli staje się także domeną kobiet.

Dlaczego tak się dzieje?
Głównie przez złą dietę lub modyfikowaną chemicznie żywność, brak ruchu i przede wszystkim stres.

Co możemy zrobić?
Przede wszystkim i w pierwszej kolejności powinniśmy zmienić tryb życia. Wiem, że łatwo się mówi, ale niestety to jest podstawa i objawy przypadłości, jaką jest właśnie łysienie, powinny Cię zmotywować do unikania stresu, uprawiania sportu, dbania o gospodarkę witaminową organizmu.

Skup się na własnym wyglądzie. Zmień swój image. Kup sobie nowe ciuchy. Jednak najbardziej postrzeganie innej osoby zmieniają perfumy. Właśnie tak.. Z pomocą może przyjść – perfumeria. Zapach, czyli wrażenia węchowe, jakie powodują perfumy, odwracają uwagę od innych nieatrakcyjnych detali (np. zakola). W dobraniu perfum z pewnością pomoże nam miła sprzedawczyni. Napewno jest jakaś perfumeria w Twojej okolicy.

Możesz też rozejrzeć się za jakąś dobrą kliniką, gdzie rozwiązuje się problemy z włosami, w której pracują dobrzy trycholodzy. Trycholog to lekarz, którego specjalnością są problemy ze skórą głowy i włosami. Można by rzec: łysienie to jego specjalność.
Obecnie funkcjonuje wiele klinik skupiających się tylko na problemie utraty włosów, oferujących wiele metod walki z objawami łysienia.

Author: Mr. A.

Skomentuj

0 Responses to Dopadło Cię łysienie? Popraw sobie nastrój i kup sobie perfumy!

  1. anastazja pisze:

    Fakt! Perfumy zwłaszcza męskie mogą zdziałać cuda o ile spodobają się otoczeniu 🙂 Niestety trzeba też uważać, bo czasami nawet perfumy z tzw.wyższej półki mogą zapachowo "odrzucać".Sławetne damskie perfumy Chanel No5 jak dla mnie pachną raczej nieprzyjemnie i nikt mnie do nich nie przekona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*