Gdzie pojechać na narty za małe pieniądze?

Ci, którzy zamierzają wyjechać z dziećmi na narty w czasie trwania ferii w Polsce mogą udać się do ośrodków Jasenska Dolina, Snowland Valcianska Dolina i Winter Park Martinky – Martinske Hole, a także skorzystać z usług szkoły Fatra Ski, która oprócz nauki proponuje dodatkowe aktywności na śniegu. Wszystkie te ośrodki są dobrze skomunikowanie i dzielą je odległości rzędu 15-30 km.

Jeśli ktoś planuje wyjazd na ferie w lutym, polecamy narciarski region Turiec na Słowacji, który znajduje się w połowie drogi między Żyliną, a Rużomberokiem, czyli mniej więcej 180 km od Katowic i Krakowa oraz 480 km od Warszawy. Wykupując tam będziemy mieć dostęp do trzech ośrodków narciarskich, które razem ze szkołą narciarską tworzą ten region.

 

Jasenska Dolina

 

Najważniejszym wspólnym produktem dla tych czterech podmiotów i całego regionu jest Skipas Turiec, czyli karnet narciarski na 5, 10 i 20 dni. Dzięki wspólnej ofercie trzech ośrodków mamy do dyspozycji łącznie:
– 3 wyciągi krzesełkowe
– 17 wyciągów narciarskich
– 22 trasy o różnym stopniu trudności o łącznej długości 27 km
– przepustowość wyciągów  17 000 osób na godzinę
Jednym z powodów połączenia sił było przyciągnięcie do regionu jak największej liczby rodzin, które dzięki wspólnemu skipassowi mają możliwość różnorodnej konfiguracji tras, odpowiednich do  poziomu każdego narciarza.

Jeśli chodzi o koszty, cena tego skipassu na 10 dni dla osoby dorosłej i dziecka powyżej 12 lat wynosi 150 euro (ok. 630 zł), natomiast dla dziecka młodszego 105 euro (ok. 440 zł). Przy 5-dniowym karnecie normalnym i ulgowym ceny kształtują się kolejno 105 euro (ok. 440 zł) i 70 euro (290 zł).

W ramach karnetu otrzymujemy pokaźną ilość tras i wyciągów w trzech średniej wielkości ośrodkach narciarskich. Dla porównania, w ośrodkach alpejskich, za podobną cenę możemy nabyć skipass obejmujący mniej więcej 2-3 razy mniej dni, do tego bez tylu obiektów. Należy zwrócić uwagę, iż Skipas Turiec możemy wykorzystać w ciągu całego sezonu narciarskiego, więc po feriach możemy tu wrócić np. na weekend.

 

Snowland Valcianska Dolina

 

Wszystkie trzy ośrodki mają sztuczne naśnieżanie, bufety, restauracje, darmowe parkingi, do tego oferują trasy biegowe o łącznej długości ponad 20 km. W dwóch z nich (Jasenska i Valcianska Dolina) możemy jeździć także wieczorem. W ośrodku Martinky mamy do dyspozycji snowpark, w którym można uprawiać snowkiting, czyli szybowanie przez zbocza gór dzięki specjalnemu latawcowi, który umożliwia jeżdżenie zarówno z górki, jak i pod górkę. Natomiast w ośrodku Jasenska Dolina można skorzystać ze snowtubingu, czyli jazdy po śniegu na gumowej dętce.

Noclegi dostępne są zarówno w samych ośrodkach narciarskich (dotyczy to dwóch z nich tj. Snowland Valcianska Dolina i Winter Park Martinky), jak i w okolicznych hotelach, pensjonatach, apartamentach czy kwaterach prywatnych, m.in. w mieście Martin, które jest największe w okolicy i skąd jest blisko do wszystkich trzech ośrodków. Miejsce na nocleg możemy znaleźć bezpośrednio na stronach ośrodków narciarskich. W przypadku niedrogiego wyjazdu z rodziną proponujemy kwatery prywatne, których ceny kształtują się w granicach 10-13 euro (40-50 zł) za osobę dorosłą.

Region Turiec tworzy także Fatra Ski, która świadczy usługi we wszystkich trzech opisanych ośrodkach. Dla osób dorosłych i dzieci prowadzi szkołę i przedszkole narciarskie, a dla zaawansowanych narciarzy organizuje zawody w slalomie. Oprócz tego oferuje atrakcje dodatkowe jak np. wędrówki na rakietach śnieżnych z doświadczonymi przewodnikami (również po zachodzie słońca) czy jazdę na koniach, saniach lub sankach. Fatra Ski to również agencja turystyczna, która pośredniczy w wyszukaniu i wynajmie obiektów noclegowych.

Strony www trzech ośrodków i szkoły narciarskiej: http://www.jasenskadolina.sk/pl, http://www.snowland.sk/, http://www.martinky.com/pl, http://www.fatraski.sk/index_en.php

 

Winter Park Martinky

Author: agencja_pyry

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*