Gdzie szukać dobrej oferty ubezpieczenia na życie?

Zakup odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie lub członka swojej rodziny to poważna decyzja, którą trzeba przemyśleć. Najlepiej zapoznać się z kilkoma ofertami pochodzącymi od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, by dokonać odpowiedniej i rzetelnej analizy. Oczywiście na pierwszy rzut oka wizyta w agencji wydaje się nieunikniona. Tylko podczas kontaktu z wyszkolonym i zorientowanym ubezpieczycielem można zebrać wszystkie potrzebne informacje, zadać dodatkowe pytania czy też rozeznać się w pełnej ofercie wybranego towarzystwa. Minusem tego rozwiązania są jednak większe koszty (w porównaniu z polisami zakupionymi online) oraz często brak czasu do zastanowienia się. Niejednokrotnie agenci wymuszają ostateczną zgodę używając różnych technik perswazji. Jeżeli chcemy uniknąć podobnego zjawiska, dobrze jest skorzystać z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń bądź samodzielnie poszukać ofert skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Porównywarki cenowe

Nieprawdą jest, że w porównywarkach cenowych można jedynie dokonać analizy poszczególnych ofert z różnych towarzystw. Narzędzia te są w tym momencie tak zaawansowane, że pobierają bezpośrednio od oferenta najświeższe informacje (w tym także aktualizacje o rabatach i promocjach), tworzą zestawienia w przejrzystych kolumnach, a dodatkowo umożliwiają bezpośredni zakup wybranej oferty ubezpieczenia na życie czy też polisy komunikacyjnej itd. Wartością dodaną jest bezpośredni dowód zakupu, który może być honorowany przez urzędy czy np. policję podczas kontroli pojazdu.

Koszt ubezpieczenia

Prawdopodobnie przez Internet można dokonać zakupu tańszej polisy, ponieważ pomija się tutaj koszty obsługi klienckiej, w tym marżę samego agenta ubezpieczeniowego. Okazje cenowe można także znaleźć decydując się na ubezpieczyciela directowego, który dopiero wchodzi na rynek i musi zawalczyć o swoich klientów. W rzeczywistości nawet w stacjonarnej agencji ubezpieczeń możemy trafić na dedykowaną, bardzo atrakcyjną dla nas ofertę, ponieważ firmy ubezpieczeniowe wprowadzają sezonowe promocje np. na ubezpieczenia mieszkaniowe lub wakacyjne, sprzedają pakiety rodzinne lub po prostu "lubią" mieszkańców dużych/małych miast. Wypełniając szczegółową ankietę można dopasować polisę ubezpieczeniową do własnych potrzeb, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przetestować kilka kanałów sprzedaży podobnych produktów.

 

 

Author: Nina W.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*