Generalna koncepcja akupunktury

akupunkturaAkupunktura jest metodą leczenia, które było stosowane przez wieki w Chinach i innych krajach azjatyckich, i od kilkuset lat na całym świecie. Stosuje się jako sposób leczenia i przeciwdziałania chorobom. Leczenie akupunkturą bazuje na wkłuwaniu drobnych, sterylnych igieł do określonych miejsc wzdłuż meridianów ciała, aby zlikwidować blokady energetyczne i wspierać normalny transfer energii przez człowieka. Meridian to w medycynie chińskiej linia energetyczna lub kanał którym płynie energia lub Qi, które w filozofii chińskiej stanowi hipotetyczną energię życiową, której manifestacją są zjawiska i procesy natury.

 

Ogólna teoria akupunktury opiera się na założeniu, że istnieją wzorce transferu energii przez ciało, które są niezbędne dla zdrowia. Zakłócenia tego transferu są uważane za przyczynę schorzeń. Akupunktura reguluje dysproporcje przepływu energii przy identyfikacji punktów zbliżonych do skóry. Akupunktura jest skuteczną, naturalną i coraz bardziej powszechną formą opieki zdrowotnej, która jest coraz bardziej popularna.

Igły do akupunktury nie powodują dyskomfortu, gdy są wprowadzane w ciało. Odczuwa się wyłącznie niewielkie mrowienie. Igły są zazwyczaj pozostawiane na około dwadzieścia minut. W tym czasie możemy odczuwać ociężałość nóg i uczucie odprężenia. Lekarz może również pobudzać punkty akupunktury przy zastosowaniu innych sposobów. Jednak przed skorzystaniem z usług specjalisty takiego rodzaju medycyny powinniśmy się upewnić, że posiada on odpowiednią wiedzę i doświadczenie dla zagwarantowania właściwego leczenia pacjentów.

Author: Sinclair WiiSeven

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*