Jak dbać o posadzki przemysłowe?

  Każdą podłogę trzeba co jakiś czas konserwować. Źle lub wcale nieprzeszkoleni pracownicy często dewastują podłogi w trakcie mycia. Na nawierzchni powstają rysy, a niewłaściwa aplikacja preparatu myjącego sprawia, że wprowadzany on jest razem z brudem w posadzkę. Jako minimum przyjmuje się, że posadzki przemysłowe powinny być konserwowane (przez profesjonalną firmę) co trzy lata w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, a co pięć lat w mniejszym. Przynajmniej raz do roku fachowiec musi przeprowadzić staranne oględziny posadzki przemysłowej.
Stosowna konserwacja przyczynia się do wydłużenia żywotności posadzek i chroni je przed wnikaniem brudu.

  Przed czym należy chronić posadzki przemysłowe?

-Trzeba być czujnym na zabrudzenia spowodowane przeciekiem soków z owoców cytrusowych, ich kwaśny odczyn jest niebezpieczny dla nawierzchni wapiennych tj. cement.

-Niebezpieczne są także zabrudzenia spowodowane herbatą, olejem, środkami chemicznymi zwłaszcza tymi do gruntownego czyszczenia sanitariatów. Plamy takie należy natychmiast przetrzeć, pomoże to zredukować potencjalne szkody.

-Pod wszelkiego rodzaju pojemniki z płynami trzeba podstawiać podstawki, czy też dywaniki gumowe, regularnie weryfikować ich szczelność.

-Bardzo szkodliwe dla podłóg są kwasy oraz silne środki czyszczące, trzeba bezwzględnie osłaniać podłogę przed ich wpływem.

-Wszelkie roztwory, które rozlały się na posadzce trzeba natychmiast zebrać. Wylany olej można zebrać za pomocą zeschłych wiórków. Pozbycie się oleju, który wchłoną się w podłogę trzeba zlecić specjalistycznej firmie.

-Wózki widłowe powinny posiadać białe ogumienie. Zaś te, które jeżdżą po hali nie powinny wyjeżdżać na zewnątrz.

 

  Jak powinno się zmywać, pielęgnować powierzchnię cementową?

-Zamiatanie: podłogę przemysłową trzeba zamiatać, odradzamy używanie odkurzaczy, używać można charakterystyczne miotły z miękkim włosiem.

-Mycie: najbezpieczniej jest zainstalować dystrybutory do dozowania chemii czyszczącej ponieważ można regulować jej stężenie. Są one ekonomiczne, unika się pomyłek przy dobieraniu chemii.

-Nie używaj agresywnych środków czyszczących do mycia betonu!

-Przemywanie niewielką  ilością wody większych metraży przyczynia się do osadzania kamienia wodnego i brudu, który z nawierzchni betonowych usuwa się bardzo ciężko.

-Najskuteczniejsze mycie posadzki cementowej można wykonać urządzeniem dedykowanym do mycia posadzek.


www.matexi.pl   www.spawko.eu

Author: efcserv23

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*