Jak młodzi mogą zwiększyć emeryturę?

Odpowiedź jest prosta według doradców finansowych:
Wystarczy odkładać co miesiąc 500zł przez 30lat i po przejściu na emeryturę można liczyć na dodatkowe 1000zł co miesiąc.
W zeszłym roku media wyliczały, że 50% Polaków, żyje za mniej lub równowartość minimum socjalnego (ok 504zł), a ponad 60% pracuje za najniższą krajową – 1500 brutto. Ciężko mi obyć się bez wulgaryzmów by zadać pytanie doradcom: Skąd kurczę wziąść te 500zł? 
Jedna z internautek na pewnym forum znalazła rozwiązanie. Zarabia 1500zł na rękę. Czynsz i rachunki pochłaniają około 1000zł. Wystarczy by przez te 30 lat nie jadła i chodziła w tym samym odzieniu.

Młodzi Polacy żyją od pierwszego od pierwszego, a bez pomocy rodziców i dziadków prawdopodobnie trafili by na bruk, albo wciąż mieszkali by kątem u rodziny. Koszty życia rosną w zastraszającym tempie, a zarobki stoją. Rząd wciąż szuka pieniędzy, co rok likwidowane są jakies ulgi oraz udogodnienia. I jeszcze te spoty reklamowe nawołujące do płodzenia dzieci. Bez komentarza..

Author: Rocky Balboa

Skomentuj

3 Responses to Jak młodzi mogą zwiększyć emeryturę?

  1. Robbyn King pisze:

    A 500 mln zamiast w gospodarke, to do PUPów chcą dać w ramach walki z bezrobociem. Rozwijająca się gospodarka, fabryki i przemysł dają ludziom pracę i napedzają konsumpcję i zwiększają wpływy do budżetu.

  2. Nie mogłem powstrzymać się od komentowania. Wyjątkowo dobrze napisane!

  3. Ray Groote pisze:

    Dla premiera wszystko jest proste. Teraz zwiększa okres płacenia za urlopy dla kobiet w ciąży, ojcom wydłuża tacierzyńskie. A jak to się skończy? Zmniejszą sie emerytury i zabierze trzynastki, co dotknie najmniej zarabiających

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*