Jak poradzić sobie z kacem

Każdemu z nas zdarzyło się z pewnością cierpieć straszliwy ból głowy i nudności, w dzień po udanej imprezie. Zatrucie alkoholowe, czyli popularny kac to naturalna reakcja naszego organizmu na zbyt dużą dawkę alkoholu. Istnieją sprawdzone sposoby na walkę z tą przykrą dolegliwością. Domowymi sposobami możemy sobie z nią skutecznie poradzić i wspominać poprzedni wieczór bez boleściwego grymasu na twarzy.

Wprawdzie gdy dolegliwości już nas dopadną, trudno jest o jakąkolwiek większą aktywność, warto jednak się wysilić aby zneutralizować przykre skutki ostatniej imprezy. Kilka sprawdzonych trików, może nam pomóc w szybszym powrocie do formy.

Pierwsza pomoc na kaca

Jedną z najprostszych czynności, jaka może nam przynieść ulgę jest picie dużej ilości wody. Dobrym rozwiązaniem jest także picie wody z cytryną jeszcze w trakcie imprezy. Może to nas w pewnym stopniu uchronić przed przykrymi dolegliwościami. Warto także po prostu porządnie się wyspać – istnieje szansa, ze wtedy najgorszy ból głowy po prostu prześpimy. Jeśli jednak już obudziliśmy się z ciężką głową i nudnościami, musimy podjąć walkę. Żeby przypadłość nie wyłączyła nas całkowicie z normalnego funkcjonowania, warto jest wypróbować domowe sposoby na kaca.

Na poranne mdłości, będące wynikiem ostatniej imprezy i zbyt dużej ilości wypitego alkoholu, warto wypróbować tradycyjny w takim wypadku lek czyli herbatkę z mięty lub rumianku. Może ona skutecznie wyeliminować dokuczliwy problem i uspokoić sensacje żołądkowe. Szklanka soku pomidorowego również będzie miała zbawienny wpływ na udręczony ciężką imprezą organizm. Innym często stosowanym trikiem jest jedzenie i picie kwaśnych pokarmów oraz soków. Możemy tu pokusić się o kiszoną kapustę, ogórki lub sok buraczany. Naturalnie domowy rosołek także pomoże nam stanąć na nogi.

Walka z uciążliwymi dolegliwościami, jakie dopadają nas dzień po imprezie nie musi być starciem z wiatrakami. Warto jest pomyśleć o swoim samopoczuciu jeszcze przed tym, jak zaczniemy się raczyć ulubionymi trunkami.

Author: ggraper

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*