Jak prawidłowo dbać o kota?

Nie od dziś wiadomo, że koty są panami własnego świata, jednak jak każde stworzenie słabsze od człowieka wymaga odpowiedniej pielęgnacji i troski z naszej strony. Dlatego, jako ich opiekunowie powinniśmy zadbać o podstawowe potrzeby futrzanych przyjaciół.

Odpowiednie pożywienie

Minął już czas w którym uważano, że najlepszym kocim napojem jest mleko, a najlepszą karmą szyneczka pod stołem. Teraz karmę dla kotów wybiera się pod względem jego wieku, aktywności i przebytych chorób. A do picia podaje się wyłącznie wodę, która jest zdrowsza.

kot

Zapewnienie rozrywek

Znudzony kot może narobić w domu wielu szkód, dlatego starajmy się o to, by stale miał w swoim otoczeniu coś interesującego, czym mógłby się zająć. Myszki na drucikach, tradycyjne kłębki wełny czy profesjonalne drapaki ustrzegą was przed dewastacją mebli.

Każdy kot, choć indywidualista, posiada potrzeby, których zapewnienie jest podstawą szczęśliwego życia futrzaka. Starajmy się zatem by naszym podopiecznym niczego nie brakowało.

 

Należy również pamiętać jeśli jest to oczywiście możliwe zabrać kota gdzieś ze sobą. W przypadku gdy jest to mały kotek, który nie lubi nas opuszczać to możemy go wsiąść ze sobą na krótki spacer, natomiast jeśli nasz pupil jest dosyć duży warto wyposażyć się w specjalną klatkę, w której będziemy mogli bo bezpiecznie transportować nawet w miejscach publicznych takich jak komunikacja miejska bez obaw, że nasz pupil wyrwie się.

Author: arturro

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*