Jak urządzić biuro i robić dobre wrażenie na klientach

  Jak urządzić swoje biuro, którym bedziemy sie szczycić? Można iść na łatwiznę i udać się tam, gdzie doradzają specjaliści, którzy pomogą Ci urządzić biuro w taki sposób, aby przyciągało ono ewentualnych kontrahentów. Ja wolałem troche pogłówkować i poszukać informacji w sieci. Przedstawiam to co najciekawszego znalazłem. 

  Gdy myślimy o tym, aby otworzyć gabinet, planujemy wyposażyć go w ładne, nowe meble. Dylemat powstaje wtedy, gdy jest dużo pomysłów a rozwiązań mało. Przyjmuje się, że nigdy nie dostaniemy kolejnej szansy, aby wywrzeć dobre wrażenie. Jeśli chodzi o profesjonalne kontakty z klientami, przedstawicielami oraz mediami, jakość oraz kreatywność Twoich usług biurowych będą mówić o profesjonalizmie Twojej marki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci urządzić idealne dla Ciebie miejsce pracy.

  Identyfikacja wizerunku Po pierwsze, musisz wytyczyć wizerunek swojej firmy. Jest klasyczny? Poważny? Stawiasz na komfort? Plan aranżacji biura powinien być zgodny z podstawową wizją marki. Farby do gabinetu obierz w tradycyjnym kolorze. Wytypuj interesujący, delikatny pigment, który wywołuje radość. Właściwe biurko, szafka na dokumenty, półka z książkami oraz pojemnik na śmieci to niezbędne elementy, które należy rozlokować w biurze. Świeży minimalizm, klarowność, jasność, precyzja oraz komunikacja – to cechy nowoczesnego biura. Nowoczesny gabinet jest doskonale przygotowany do komunikowania się. Biurka wyposażone są w elementy elektryczne, pasma do prowadzenia kabli, media-porty. Elementy te są jednak dyskretnie umieszczone i same w sobie nie stanowią części wystroju gabinetu.

  Biuro musi dobre sprawiać dobre wrażenie, jest w końcu wizytówką firmy. Wyposażenia gabinetów, przedstawiane przez największych kreatorów wnętrz, są raczej oszczędne, zwłaszcza gdy chodzi o ilość elementów. Surowość, a nawet ascetyzm, są bardzo modne. Najważniejsze jest biurko – najlepiej obszerne, o wyraźnym kształcie czworokąta. Biurko to centralny element.

  Ważny jest nie tylko styl, ale także dobór części wyposażenia meblowego biura oraz ich rozlokowanie. Przez stosowną aranżację mebli gospodarz może poczuć się „panem sytuacji” i budować właściwy nastrój podczas spotkania z klientami czy pracownikami. Z tego powodu jedynym miejscem na postawienie biurka jest przeciwny róg pomieszczenia, po przekątnej w odniesieniu do drzwi wejściowych. Przy takim położeniu właściciel chce pokazać zaproszonym klientom, że traktuje ich jako partnerów – wychodzi im naprzeciw i wita się z nimi na środku biura, jeżeli zaś chce im ukazać specjalny szacunek – wita ich tuż przy drzwiach swojego pokoju.

 

http://www.generi.pl profesjonalne tworzenie aplikacji na androida  

http://www.dobremyjki.pl/ – myjki ciśnieniowe – sklep internetowy

Author: efcserv23

Skomentuj

6 Responses to Jak urządzić biuro i robić dobre wrażenie na klientach

 1. Colour pisze:

  Kolory ścian również mają duze znaczenie

 2. Romi pisze:

  Najlepsze pomieszczenia to jasne, słoneczne. I nie powinno być za wysoko, jeżeli to mieszkanie. Ja mam biuro na parterze w centrum w kamienicy. jest Gitara 🙂

 3. MalaMisia pisze:

  Właśnie tak urzadzilam swoje biuro, jest idealnie

 4. Fabian Baugus pisze:

  Trzeba pamiętac by proponowac klientom, kawke, albo herbatke – to podstawa 😀

 5. internetman pisze:

  notka zawiera to, co najwazniejsze w temacie, to, co najbardziej przydatne dla kogos, kto nie mial wczesniej do czynienia z tematem. Bardzo mi sie podoba, bo wlasnie urzadzam biuro. Czekam na nastepne porady!

 6. Jula pisze:

  Biuro musi przyciągać estetyką, grą kolorów, dodatków… ale myślę, że najlepsze biuro to takie które jest zadbane, a podłoga w nim nie jest zniszczona… dlatego myślę, że ważne są w takim biurze maty ochronne, ja szczerze polecam akurat firme POli – Trader http://www.politrader.home.pl, mam te maty w domku i jestem bardzo zadowolona… Maty są z poliwęglanu, przeźroczyste… czyli nie rażące w oczy, a dzięki temu… podłoga będzie miała estetyczny wygląd… Taki mały detal a jak wiele może zmienić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*