Jakim sposobem nadać swoim włosom więcej blasku?

Niedawno postanowiłam nadać swoim włosom więcej blasku. Nie chciałam używać zwyczajnej farby, ponieważ wiem, że ogromnie trudno jest uzyskać taki kolor, jaki się chce. Z reguły kolor, który widać na opakowaniu ma się nijak do tego, który wychodzi na głowie. Znajoma poleciła mi wobec tego farbę ziołową, więc postanowiłam spróbować.

Farba ziołowa to nic innego, jak henna do włosów. Odnalazłam ją w sklepie Magiczne Indie, o którym wspomniałam w moim wcześniejszym artykule. Produkt znajduje się w dziale farby Khadi. Henna Khadi to podobno jedna z najlepszych farb do włosów, która nie niszczy włosów i nadaje im ładny kolor. Ja wybrałam henne w kolorze ciemny brąz, gdyż taki kolor właśnie chciałam uzyskać.

Najpierw musiałam dobrze nałożyć farbę. Co to znaczy? Hennę nakłada się inaczej niż zwykłą farbę. Najpierw trzeba delikatnie wymieszać właściwą ilość proszku z ciepłą, ale nie gorącą wodą. Chodzi o to, aby uzyskać jednolitą masę, którą później będzie można nałożyć na włosy. Masa powinna być na tyle gęsta, żeby nie spływała z włosów. Bez problemu można zyskać taką konsystencję. Później trzeba nałożyć farbę na włosy, należy poczekać, aż nieco ostygnie. Następnie włosy trzeba owinąć folią, ciepłym ręcznikiem i pozostawić na głowie od pół do dwóch godzin. Potem farbę powinno się spłukać ciepłą wodą. Trzeba pamiętać, że pożądany kolor uzyskuje się po 3 dniach od farbowania. 

W moim przypadku wszystko się udało, a włosy mają naprawdę piękny kolor i w dodatku są niezwykle miękkie w dotyku. Rekomenduję hennę wszystkim osobom, które nie chcą farbować włosów zwykłą farbą. Moje włosy są obecnie rzeczywiście cudne i każdy pyta mnie, jak pozyskałam taki wspaniały efekt.

Author: Quzeta Pi

Skomentuj

One Response to Jakim sposobem nadać swoim włosom więcej blasku?

  1. blondynka pisze:

    ziołowe farby są ok ale nie do jasnych włosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*