Ceramiczne trendy

   "Wszystko się zmienia, coś jest a później tego nie ma..". Moda i trendy dosięgają nawet – wydawaloby się tak ustabilizowaną – branże ceramiczną. Dlatego postanowiłem o tym napisać. Zanim wyremontujesz swoją łazienkę dowiedz się co teraz jest na topie i zapamiętaj kilka "sprzedanych" rad.. 

Aktualne trendy w układaniu kafelków:

   Połączenie płytek wielkoformatowych z mozaiką.
W aranżacji ścian oraz podłóg łazienek, kuchni czy korytarzy najbardziej popularne jest użycie kafelków ceramicznych. Jednakże dobrze nam znany format – 30×30 cm jest bardzo często zamieniany kafelkami o malutkich lub bardzo dużych formatach. Ich użycie decyduje o nowoczesnym wyglądzie okładziny. Moda na nietypowe formaty kafelków sprzyja kreacji niebanalnych projektów. W sprzedaży dostępnych jest kilkadziesiąt różnorakich rozmiarów – od 1 cm (mozaika) do 120×120 cm (mega płytka) – które można bez ograniczeń zestawiać. We współczesnych planach aranżacji łazienek, kuchni czy salonów wielkoformatowe płytki łączy się z małymi (np. gres wielkiego formatu z mozaiką) uzyskując w ten sposób niezwykłe rezultaty.

   Płytki mega formatu.
W nowoczesnych aranżacjach, w których stawia się na umiar w kompozycji, designerzy chętnie sięgają po płytki wielkoformatowe. Zgadzając się na takie rozwiązanie należy pamiętać, że bardzo istotną rolę przy montażu wielkoformatowych płytek odgrywa zaprawa klejąca. Warto zapamiętać, że wbrew pozorom wielkoformatowe części wymagają większej pilności w trakcie montowania niż te mniejsze, poza tym trudniej je obrabiać.

   Mozaika.
Aktualnie panuje moda na najróżniejsze mozaiki szklane. Te niepozorne wytwory sztuki ceramicznej, położone na posadzce, ścianach, jako ozdobne wstawki w ramach luster czy wyjątkowe ornamenty, nadadzą każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Duży wybór artykułów daje możliwość zrealizowania nawet najoryginalniejszych projektów. Wybierając mozaikę trzeba zapamiętać, że do jej przyklejenia idealny będzie klej o podwyższonej przyczepności i elastyczności. Układa się ją podobnie jak terakotę, przy czym praca wymaga dużej precyzyjności, ponieważ kładzie się ją na niewielką warstwę kleju. Mozaikę ceramiczną bądź z kamienia naturalnego należy kleić za pomocą kleju z martwicą wapienną. Istotnym zagadnieniem powiązanym z układaniem mozaiki na dużych powierzchniach jest to, by spoina między pojedynczymi klajstrami mozaiki była dokładnie taka sama, jak między pojedynczymi kostkami.

I pamiętajmy !! Wspierajmy polski biznes !! Kupujmy płytki od polskich producentów !! Często szerszy wybór znajdziemy w typowych sklepach z płytkami i artykułami łazienkowymi. Ponadto takie sklepy są tańsze od marketów budowlanych. Wystarczy poszperać w internecie i znajdziemy adresy, gdzie można kupić płytki w naszym mieście.


www.kantorweb.pl – szybka wymiana walut on-line         www.piotrszumny.pl – pokazy iluzji

Author: efcserv23

Skomentuj

3 Responses to Ceramiczne trendy

  1. Zuzka78 pisze:

    Warto też poszukać u producenta płytek z defektem. Tych defektów nie widać zazwyczaj i płytki się kupuje za pół ceny albo i jeszcze mniej

  2. Hyzia1976 pisze:

    najbardziej podobają mi się duże płytki, najlepiej metr na metr, aletakie to ładnie wyglądają w dużych łazienkach

  3. pfrvwefl pisze:

    i tak to moja łazienka jest najładniejsza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*