Kilka zdań o administracji, podwyżkach, nepotyźmie i wyborach

Podwyżki pewne są tylko w budżetówce i to na wyższych szczeblach. Szeregowi pracownicy w niektórych placówkach nie mieli podwyżki od kilku lat i zapewne dostaną ją dopiero jak minimalna płaca przekroczy ich wynagrodzenie. Rośnie liczba kierowników i wicedyrektorów – tworzy się sztuczne stanowiska, kosztem zwolnień wśród szeregowych pracowników. Suma sumarum liczba zatrudnionych w administracji utrzymuje się na tym samym poziomie, o czym ostatnio dumnie mówił nasz przywódca. Rośnie tylko liczba obowiązków najniżej uposażonych.

Jeżeli już nie da się zrobić z kogoś kolejnego dyrektora, wówczas zatrudnia się na umowę zlecenię, albo na etat jako szeregowego pracownika, ale oczywiście takowego się faworyzuje. Ma najwięcej nadgodzin i innych dodatków. Nepotyzm, zastępy kierowników oraz dyrektorów i prezesów w państwowych spółkach powodują spadek jakości usług urzędów, a to powoduje kolejki w instytucjach i długie terminy oczekiwania na decyzje organów. Zwykli pracownicy nie wyrabiają się w obowiązkach, faworyzowani się obijają, na wyższych szczeblach nie robi się nic, a do robienia kawy i przynoszenia gazety zatrudnia się sekretarki. W sektorze prywatnym pracodawcy wykorzystują wysokie bezrobocie i nie podwyższają pensji, bo wiedzą, że pracownika nie stracą. Statystyczny Polak nie może sobie pozwolić na miesiąc bez pracy, bo tak samo szybko jak odejdzie z roboty może zacząć tonąć w długach, a w końcu trafi na bruk. Wielka akcja "zabierz babci dowód" zwiększyła frekwencję na wyborach. Naród wybrał. Nic się nie zmieniło. A potem się mądre głowy dziwują, że ludzie nie chodzą głosować. Ja się nie dziwuję.

 

Author: Wiera Tumska

Skomentuj

One Response to Kilka zdań o administracji, podwyżkach, nepotyźmie i wyborach

  1. Luśka Pares pisze:

    Całkowicie się z tym zgadzam, u mnie w pracy też tak jest. Jeszcze co chwila wymyslają jakieś dodatkowe szkolenie, karzą się dokształcać na wlasną kieszeń, żeby utrzymać stanowisko za minimalnba krajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*