Komentarz do artykułu z Gazety Wyborczej: „Dyktator gorszy od kalifa”

Tylko chyba młody wiek, patrząc na fotografie red. Marty Urzędowskiej, pozwala na częściowe rozgrzeszenie z prezentowanych idiotycznych supermainstreamowych poglądów wynikających z treści artykułu „Dyktator gorszy od kalifa”. Toż to same bzdety! ODPOWIEDZIALNYM ZA CZARNE SZTANDARY ISLAMSKIEGO NIESZCZĘŚCIA SĄ TYLKO AMERYKANIE, A W SZCZEGÓLNOŚCI LOBBY ZBROJENIOWE. Kto tego nie widzi i nie rozumie, niech nie zabiera się za pisanie artykułów do gazet.

Czy Pani wie, kiedy ostatnio w Afganistanie panował względny sposób, toczyło się w miarę normalne życie? Kiedy u władzy byli popierani przez ZSRR komuniści. Amerykanie poparli talibów i problem mamy do dziś, praktycznie nierozwiązywalny.

Po co było obalania Hussaina? Dostał po łapach w Wojnie w Zatoce, wybito mu z głowy imperialne zakusy i trzeba go było u władzy trzymać dla przeciwwagi dla Iranu, Pakistanu i Afganistanu. A tak? Kolejny nierozwiązywalny problem.

Po co było obalać Kadafiego?  Alego w Tunezji? Bo się spalił biedak? Biedni są także w sytej Europie, USA, nie mówiąc już o Polsce.  Mobaraka? Po roku trzeba było przywrócić rządy wojskowych. Dantejskie sceny ucieczek do Europy, która wcale nie potrzebuje arabskich uchodźców, nieszczęścia wygnańców,  spadek dochodów z turystyki i nie tylko, pogłębiająca się bieda, terror islamistów to jedyne efekty działań ludzi, których red. Urzędowska popiera.  Syria? Trzeba było momentalnie poprzeć Asada i wyplenić fundamentalizm. O jakich umiarkowanych syryjskich rebeliantach Pani pisze? O ile tacy byli, to po otrzymaniu zachodniej pomocy pokazali swą prawdziwą twarz.

Błagam, niech Pani więcej na te tematy nie pisze. Bo jak zachęcać Pani będzie do obalenia władz w Pakistanie, Algierii, Maroku, popierać Erdogana (oj, do tego już niedaleko), to za 10 lat będzie budzić Panią rano śpiew muezzuina, a zza burki zobaczymy tylko Pani oczy koleżanki..

Czy Pani zastanawiała się, skąd biorą się antyimigranckie, głównie antyarabskie postawy w Europie? Nawet w krajach tak tolerancyjnych, jak skandynawskie? Skąd tak duże poparcie dla skrajnej prawicy we Francji? Tam wiedzą, kto zacz Arabowie. Niech Pani pomyśli trochę przed zaśnięciem.  I przed napisaniem kolejnego artykułu.

Arabów trzeba trzymać krótko, są tego nauczeni, demokracji nigdy nie pojmą, na co wskazuje matka dziejów i teraźniejszość.

Author: chrismark

Skomentuj

2 Responses to Komentarz do artykułu z Gazety Wyborczej: „Dyktator gorszy od kalifa”

  1. nika pisze:

    Punkt widzenia, zawsze zależy od punktu siedzenie.

  2. rocco pisze:

    mocne słowa. mocno i konkretnie. wyczuwam delikatny rasizm, ale jednocześnie zgadzam się z tym wszystkim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*