Kosmiczne dżinsy i steampunkowa biżuteria

Od dawna marzyły mi się kosmiczne dżinsy lub koszulka, ale jako, że jestem zwolenniczką wszelkiego rodzaju przeróbek wolałam sama posiąść wiedzę się jak coś takiego wykonać. No i proszę, przekopałam Internet i wyszukałam. Całe mnóstwo ipomysłów, trochę wskazówek. Jednakże, jest to dość czasochłonne jeśli chcemy zrobić to naprawdę dobrze, ale moim zdaniem warto. Efekty są… kosmiczne!

Widzicie to nic strasznego. Może nam co prawda zając nawet do dwóch dni, ale satysfakcja będzie wielkie. W ten sam sposób postępujemy jeśli chcemy zrobić galaktyczna koszulkę lub legginsy. W sieci wyszukałam nawet galaktyczne trampki – w tym przypadku jednak zalecam farby do materiału. Będzie to o wiele prostsze do wykonania na tak małej powierzchni. Oczywiście najlepsze będą czarne lub granatowe – jak również z ubraniami. Najciekawsze efekty uzyskamy na ciemnych ubraniach lub dżinsie. A można tak ozdobić niemal wszystko – spodnie, legginsy, buty, koszulkę, bluzkę, sweterek, ciemną płócienną torbę, czy szal. Zachęcam do kombinacji.

Może przypadkiem napotkaliście się kiedyś na tzw. steampunkową biżuterię? Steampunk jest jednym z wielu rodzajów stylów stosowanych zarówno w modzie jak i w wielu pozostałych dziedzinach sztuki – literaturze, malarstwie, komiksie, fotografii czy filmie. Wszystko opiera się na mechanice – tak jak dajmy na to bohater książki porusza się w świecie maszyn najczęściej w epoce wiktoriańskiej czyli epoce maszyn parowych, tak w sztuce biżuteryjnej cały design opiera się na elementach maszyn. I tu zaczyna się wolny wybór. Najważniejsze jest przekształcenie pojedyńczych rzeczy w coś zupełnie nowego o znaczeniu ozdobnym. Najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju części od zegarów – trybiki, tarcze zegarowe, zębatki itp. Mogą to być również elementy starodawnej biżuterii, różne nieznanego przeznaczenia metalowe drobiazgi. Liczą się zdobycze. A materiały można znaleźć wszędzie. Od starodawnej szuflady w domu, przez strych, piwnicę, pchle targi, rupiecia znajomych, czy aukcje internetowe.

Author: Bicykl

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*