Książka na weekend z odrobiną Szekspira

  Nie przespać pół nocy by poświecić się czytaniu książki? Oj wiedzą coś o tym tak zwane "mole książkowe" i w zasadzie słowo poświęcenie jest tu nie na miejscu, bo trafienie na literaturę którą czyta się jednym tchem jest czystą przyjemnością.
Zwolennikom " Kodu da Vinci" Dana Browna i "Cienia wiatru" Carlosa Ruiza Zafona chcę polecić książkę amerykańskiej pisarki Anne Fortier "Julia."


  Z kim kojarzymy imie Julia? Bingo ! z Szekspirowskim Romeo:) Młoda współcześnie żyjąca amerykanka nagle po śmierci swojej ciotki dowiaduje się o swoim pokrewieństwie ze średniowieczną Szekspirowską Julią. Powraca do swojego ojczystego kraju- Włoch ,do Sieny po odbiór dziwnego spadku zostawionego jej przez matkę Tu zaczyna się jej szalona przygoda której oczywiście nie zdradzę 🙂
W tej książce znajdziecie wszystko …kawałek historii, kryminał, thriller …jednym słowem- emocje. Nawet jeśli ktoś nie przepada za ogólnie znaną wersją "Romeo i Julia" to "Julia" Anne Fortier zasługuje na to żeby dać się wciągnąć w jej skomplikowane i zaskakujące życie….i co tam jedna lub dwie nieprzespane noce…bohaterka miała ich dużo więcej , ostatecznie nie nad każdym ciąży średniowieczna klątwa 🙂 Ekranizacji niezwykłych przygód współczesnej Juli podjął się James Mangold reżyser"Spaceru po linie" ,"Wybuchowej pary" "3:10 do Yumy". Mam nadzieję że nie zawiedzie w odbiorze wrażeń wizualnych tej opowieści. A póki co ..dajmy się zaczarować czytając tę książkę. Polecam!

Author: Tiffany

Skomentuj

2 Responses to Książka na weekend z odrobiną Szekspira

  1. JuliaOdRomea pisze:

    Czytalam. Polecam w ogole Anne Fortier. Wszystkie jej  książki są warte przeczytania

  2. Jules Shevenell pisze:

    Czytałem, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*