Co to jest masaż muszlami?

Niektórzy z nas wierzą, że, przyciskając do uszu muszle, można usłyszeć szmer morskich fal. Odprężający masaż muszlami to wyśmienity sposób, by się oderwać i choć myślami przenieść na egzotyczną plażę. To także zabieg, który stał się przebojem każdego spa w górach. Wszystkie centra odnowy biologicznej, położone na obszarach górskich, wdrożyły tą usługę. Co się za tym kryje?

Z głębi mórz i oceanów wydobywane są bardzo wartościowe minerały kosmetyczne. Muszle wyławiane są u wybrzeży Filipin, następie polerowane i szlifowane, tak by były nieskazitelne. Perfekcyjnie gładkie muszle nie pochłaniają pyłu, pachnideł czy zrogowaciałego naskórka, są więc zawsze czyste. Pierwotnie były one pozyskiwane dla małż, a później usuwane. Jak w praktyce wygląda zabieg muszlami?

Pierwszym etapem masażu jest aplikacja do wnętrza muszli preparatu wraz z substancją czynną. Specjalny preparat obfity jest w bentos oraz trawę morską, a katalizator jest miksturą wody, soli gruboziarnistej i olejków eterycznych. Zbiór składników jest więc całkowicie ekologiczny i bezpieczny dla naskórka. Na skutek aplikacji żelu do wnętrza muszli dają one mocne kojące ciepło. Muszle układane są na specjalnych miejscach naszego ciała, czyli tzw. czakrach, aby uwolnić zablokowaną siłę. Bez pośpiechu przesuwane po ciele oddają swoje ciepło i oziębiają się. Po wymasowaniu całego ciała, finalnym etapem zabiegu może być nałożenie pielęgnacyjnego kremu.

Zabieg muszlami należy do masaży bardzo odprężających. Nie stracimy przez niego zbędnych kilogramów i nie pozbędziemy się skórki pomarańczowej, ale zatroszczymy się o naszą kondycję psychiczną. Przynosi harmonię, zezwala się uspokoić i odprężyć. W codziennej gonitwie często nie pamiętamy, że każdy do sprawnego działania życzy sobie nie tylko równowagi fizycznej, ale i mentalnej.

Wydzielane przez muszle ciepło bardzo dobrze wpływa na przemęczone oraz napięte mięśnie. Wielogodzinne przesiadywanie przed laptopem, brak ruchu oraz stres powodują, że mięśnie często są napięte niczym struny, a z czasem zaczyna nam dokuczać ból. Subtelny dotyk wygładza skórę, polepsza przepływ krwi oraz limfy. Wydzielany w trakcie nagrzewania się muszli węglan wapnia wpływa na odnowę skóry, przywraca jej blask oraz sprężystość. W rezultacie skóra zdaje się być o wiele jędrniejsza.

Author: efcserv23

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*