Miasto Szydłowiec w oczach turysty

Szydłowiec to miasto którego zawiązki sięga XIX wieku. Już wtedy powstała gmina wiejska która obejmowała swym obszarem kilkanaście wsi. Według danych z 2002 roku w gminie większość powierzchni zajmują tereny rolne, w drugiej kolejności – lasy a najmniejszą część gminy zajmują zabudowania oraz dodatkowo nieużytki. Na terenie gminy Szydłowiec znajdują się dwa rezerwaty przyrody. Pierwszy z nich to rezerwat mający na celu ochronę naturalnego środowiska występowania rośliny o nazwie cis. Znaczenie tej rośliny jest więc wielce istotne dla harmonii środowiska naturalnego w okolicy. Charakter drugiego rezerwatu jest taki sam jak pierwszego – na celu ma także ochronę tych drzew i krzewów.

W gminie Szydłowiec zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy osób, co fascynujące; podział pod względem płci wygląda praktycznie po równo – w przeciwieństwie do pozostałych regionów Polski gdzie występuje zdecydowana większość kobiet.
Na terenie miasta odwiedzający wędrowiec może zobaczyć kilka pociągających zabytków. Są nimi kościół, kapliczka domkowa i dodatkowo Zespół Miejski. Warto wskutek tego zjawić się z wizytą turystyczną w gminie Szydłowiec aby oprócz obcowania z naturą zobaczyć też kilka ciekawych miejsc zbudowanych ręką ludzką. Każdy wydobędzie coś dla siebie niemniej jednak największą atrakcją jest Pałac Odrowążów w którym aktualnie mieści się kompleks spa. W miejscowości Chlewiska znajdującej się niedaleko Szydłowca odszukać można relaks – tak bardzo niezbędne w dzisiejszym zabieganym świecie wielkomiastowym.
Społeczeństwo gminy jest naturalnie w większości wyznania katolickiego – na obszarze gminy znajdują się cztery parafie katolickie.

miasto i gmina szydłowiec

 

Author: werozone

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*