Moja kuchnia włoska

Pitraszenie to dla mnie wielka przyjemność. Trafia mi się siedzieć wiele godzin w kuchni pitrasić, smażąc, krojąc i to w dodatku nie z konieczności ale z przyjemności !! W przyszłości marzę, aby zająć się tym poważnie. Być może za parę lat usłyszycie o mojej własnej restauracji… ale to odległa przyszłość i tymczasowe fantazja. Ale podobno marzenia się spełniają. Oby! Od dziecka oglądałam wszystkie możliwe programy kulinarne. Z kuchni mama z oporem mnie wyrzucała. Zawsze byłam cała w mące. Lubię eksperymentować i improwizować. Dla kucharza nie powinno być rzeczy, której nie lubi. Powinien być dzielny i nie bać się eksperymentować. Sama lubię różne kuchnie, począwszy od naszej polskiej, tradycyjnej i jakże smakowitej, kończąc na egzotycznych potrawach kuchni tajlandzkiej. W tym poście chce się skupić na kuchni włoskiej. Czym ona się charakteryzuje?

Z czym kojarzy mi się kuchnia włoska? Dla mnie to przede wszystkim głównie makarony !! Każdego rodzaju: cannelloni, lasagne, farfalle, penne, tagliatelle, oklepane spaghetti i wiele innych, a także malutkie kopytka oraz pierożki! Tak, kuchnia włoska to istne królestwo makaronów. Wszystkie dostępne pasty sprawiają, że życie staje się smaczniejsze i radosne! Dobry sos pomidorowy jest balsamem dla podniebienia oraz duszy. A prawdziwa pizza z serem mozzarella i dodatkami o jakich tylko zamarzy nasza dusza weszła już na zawsze do kanonu koronnych potraw włoskich. Dla mnie kuchnia włoska nie mogłaby istnieć bez przypraw. Wszystkie sosy oraz dania pachną rewelacyjnie świeżymi ziołami. Bazylia, tymianek, oregano, szałwia, estragon oraz rozmaryn nadają daniom wyrazistości. Czasami wystarczy odrobina, aby wydobyć głębię ze smaku. Powszechnie jest stosowana oliwa z oliwek. Ważnymi składnikami są szynka parmeńska oraz sery: mozzarella i parmezan.

Author: Bicykl

Skomentuj

One Response to Moja kuchnia włoska

  1. magik2012 pisze:

    Uwielbiam wszelkiego rodzaju zapiekanki makaronowe, z serem, z ziołami, mięsem sosami,  wszystko do naczynia żaroodpornego i wystarczy upiec.. super, łatwe i smaczne, tyle brzuch rośnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*