Musicale na prezent

Zbliżały się urodziny mojej mamy, a nie miałam pomysłu na prezent. Wiem, że ostatnio miała "zajawkę" na musicale. Postanowiłam zrobić jej kompilację takich filmów. Kupiłam w Media pudełko na dwie płyty do którego można wydrukować własną okładkę i włożyc za folię, którą pudełko jest obłożone. Pozostało tylko wybranie repertuaru. Wybrałam takie pozycje:

Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street. Sweeney Todd przybywa do Londynu by dokonać mrocznej zemsty. Jest on demonicznym alter-ego Benjamina Bakera, który niesłusznie osadzony w więzieniu poprzysiągł odwet swoim wrogom. Otwiera mroczny salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom.

Moulin Rouge. Satine – piękna kurtyzana i zachwycająca gwiazda najsłynniejszego i najbardziej skandalizującego nocnego klubu Paryża przełomu wieków Moulin Rouge. Młody poeta, Christian opuszcza swój rodzinny dom i przenosi się na Montmartre, gdzie poznaje Henri Toulouse-Lautreca, który wprowadza go w świat paryskiej bohemy. W sławnym kabarecie Moulin Rouge Christian poznaje jego największą gwiazdę Satine, tancerkę, piosenkarkę i kurtyzanę, w której kochają się wszyscy męscy bywalcy klubu. Satine nie chce być tancerką, marzy by zostać prawdziwą aktorką. Książę Worcester godzi się sfinansować kosztowną rewię z jej udziałem po warunkiem, że Satine zostanie jego kochanką. Satine jest natomiast zakochana w Christianie.

Burleska. Ali, piosenkarka z małego miasteczka przenosi się do metropolii w poszukiwaniu sukcesu i kariery. Tam oczarowuje ją Burlesque – fantastyczny, popularny nocny klub wypełniony tancerkami i gorącą muzyką, i jego fascynująca właścicielką, która akurat poszukuje wielkiej gwiazdy.

Cabaret. Akcja filmu toczy się w Berlinie w okresie poprzedzającym dojście Hitlera do władzy. Historia toczy się wokół losów dwu par. Pierwszą tworzą ambitna piosenkarka z kabaretu "Kit Kat" – Sally Bowles, dążąca do perfekcji i sukcesu w swej profesji, oraz młody przybysz z Anglii, Brian Roberts, utrzymujący się z prywatnych lekcji angielskiego. Brian, ze względu na niewielkie i raczej przykre doświadczenia z płcią przeciwną, nie od razu ulega przebojowej Sally. Dodatkowe komplikacje wnosi baron von Heune, który nawiązuje romans z obojgiem. Sally spodziewa się dziecka nie wiedząc, kto jest jego ojcem. Decyduje się na aborcję, a jej ukochany opuści Berlin samotnie. Inaczej potoczą się losy drugiej pary: Natalii Landauer z zamożnej żydowskiej rodziny i nieco podejrzanego obieżyświata, Fritza Wendela, który przyznaje się do żydowskiego pochodzenia i poślubia swoją wybrankę, gdy zbliża się nazistowskie zagrożenie.

Upiór w Operze. Ekranowa wersja słynnego musicalu Andrew LLoyd Webbera i Richarda Stilgoe, opartego na powieści Gastona Leroux'a. Historia człowieka o nienaturalnej twarzy znanego jako Upiór, który zamieszkuje piwnice Paryskiej opery. Pewnej nocy bohater słyszy piękny śpiew dochodzący z sali. Wkrótce potem dostrzega śpiewaczkę Christine w której sie zakochuje. Postanawia porwać Christine Daaé i wyznać jej swoje uczucie.

The Nutcracker. Znany każdemu balet „Dziadek do Orzechów”. Historia rozpoczyna się, kiedy Klara otrzymuje w prezencie przepięknego, drewnianego Dziadka do Orzechów. W nocy, gdy Klara śpi, Dziadek do Orzechów ożywa, by odeprzeć atak złego Króla Myszy. Zbudzona dziewczynka pomaga swemu obrońcy, jednak Król rzuca na nią zaklęcia. Klara i Dziadek do Orzechów ruszają w pełną magii i przygód podróż  aby uwolnić się spod zgubnego czaru Króla Myszy.

Ostatnia pozycja to nie film, a sfilmowany  w petersburskim Teatrze Maryjskim balet, gdzie sztuka ta została pokazana po raz pierwszy na świecie w 1892 roku. Dzięki internetowi nawet takie perełki można znaleźć.

Author: Nikola

Interesuję się wszystkim po trochu.. Jestem wrażliwa na zło tego świata..

Skomentuj

3 Responses to Musicale na prezent

 1. armanie pisze:

  O dzięki za pomysł !

 2. Bwitter pisze:

  Musicale ostatnio coś nie robią furory. Nawet Ci "Nędznicy" z zeszłego roku szału nie robią..

  • anastazja pisze:

   dobre musicale nie są złe 😛 na przykład film ''Spacer po linie''zaliczany do musicali opowiada historię życia i kariery legendarnego Johnny Casha .. co do ''Nędzników'' zdania są podzielone,korzyść jest taka że wzrosło zainteresowanie kiążką Wiktora Hugo na której oparty jest scenariusz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*