Muzeum Gazownictwa w Warszawie

Muzeum Gazownictwa w Warszawie cechuje się głównie unikalnością a także niespotykaną wystawą. Możemy tu podziwiać zabytkowe urządzenia pochodzące z XIX wieku. Warto również zwrócić uwagę na otoczenie muzeum, które pełniąc rolę wehikułu, cofa nas w czasie do tamtego okresu. To wszystko bezbłędnie ukazuje tamtą atmosferę stolicy. Muzeum Gazownictwa w Warszawie leży w zabytkowym budynku Aparatowni Pomiarowej i Tłoczni Gazu i przedstawia oryginalne maszyny wykorzystywane w przemyśle. Warto docenić ich niezwyczajnie dokładne wykonanie oraz gabaryty. Znakomita konserwacja skutkuje tym, że stan techniczny tych maszyn imponuje odwiedzającym.

Oprócz maszyn o niespotykanych wymiarach znajdziemy w muzeum w Warszwie również przemysłowe liczniki gazowe oraz niespotykanych gabarytów, cechujące się perfekcją wykonania. W warszawskim muzeum gazownictwa znajdziemy także mnogość urządzeń z domowych gospodarstw z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Możemy docenić między innymi chłodziarki i lodówki gazowe, piece i kominki grzewcze, żelazko gazowe czy maszynkę do palenia kawy. Warto spojrzeć na rozświetlające otoczenie latarnie, przenośne lampy oraz egzemplarze maszyn rzemieślniczych i przemysłowych. Do wglądu zwiedzających są również liczne materiały związane z dziejami muzeum w Waraszwie. Przyjeżdżając do stolicy warto umieścić to miejsce w planie zwiedzania.

Zapraszamy: www.muzeum.gazownictwa.pl

 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>