Muzyka punkowa – Green Day

Green Day – w wolnym tłumaczeniu to ‘zielony dzień’, w American English oznacza on ‘dzień wagarowicza’. To, moim zdaniem, jeden z lepszych zespołów punkowych. Chłopaki idealnie trafiają w mój gust muzyczny. Jak dziś mam w pamięci ten dzień, kiedy pierwszy raz weszłam do Empiku i kupiłam moją pierwszą płytę „Dookie”, i chyba moją ukochaną jak do tej pory. „When I come around”, „Basket Case”, „Welcome to Paradise” to utwory, które NIGDY mi się nie znudzą i nadal mam je na swoim odtwarzaczu mp3. Nie mam jakoś sumienia ich usuwać. Są dla mnie uniwersalne. Zbyt dużo wspomnień mi się z nimi wiąże.

Potem nadszedł czas na kolejne płyty. Z upływem czasu w mojej małej biblioteczce ukazały się wszystkie ich płyty. Z niecierpliwością czekałam na kolejne albumy. Niektóre lepsze, inne mniej, ale zazwyczaj pełne emocji, prawdy („American Idiot”) i dawki prawdziwej muzyki. Green Day został utworzony w 1987r z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billiego Joe Armstronga i basisty Mike'a Dirnta w Rodeo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Czyli gra już prawie ćwierć wieku !! Przez ten czas zespół zmieniał się i ewoluował. Od 1990r do teraz w skład zespołu wchodzą:

Billie Joe Amstrong – wokal prowadzący, gitara, fortepian, harmonijka ustna,

Mike Dirnt – gitara basowa, wokal wspierający, perkusja,

Tre Cool – instrumenty perkusyjne, wokal wspierający.

Współpracowali z różnymi muzykami w trakcie koncertów, które są prawdziwym widowiskiem ze względu na niesamowitą energię i porcję świetnej muzyki. Nagrania z ich koncertów cieszą się wielką popularnością, a bilety na koncerty sprzedają się jak świeże bułeczki. Co mają w sobie, że miliony fanów na całym świecie nuci ich utwory? Ich fenomen jest niesamowity. Każdy następny album jest wyjątkowy. Potrafią zaczarować, a jak się zacznie słuchać piosenek nie można skończyć! Niestety, trasy koncertowe obszernym łukiem omijają Polskę… Mam nadzieję, że kiedyś ponownie zagrają w naszym kraju i wówczas możecie się spodziewać tam mnie!! Jednakże pozostaje fascynacja i śledzenie wszelkich informacji w różnych mediach. Z niecierpliwością oczekuję na kolejną płytę. Nie tracę wiary, że chłopaki nie zawiodą i tym razem!

Author: Bicykl

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*