MYŚL POZYTYWNIE

Czego powinniśmy się w życiu nauczyć?… akceptacji tego, że życie jest nieprzewidywalne! Nie ma szablonów i nie ma wzorca na to żeby egzystować w świecie idealnie z naszymi pragnieniami i marzeniami ale z pewnością istnieje coś co zawsze pomoże nam przetrwać najtrudniejsze chwile 🙂  Ten ''wynalazek'' istnieje od lat i nie musimy kupować go ani w sklepie ani na allegro.Jest pewien żart który lubię cytować…Kto to jest pesymista?…to były optymista po przejściach…A jednak pomimo wszystko – zawsze można wyzwolić w sobie SZTUKĘ POZYTYWNEGO MYŚLENIA.
O tej sztuce opowiada na dużym ekranie film Davida O. Russella zatytułowany ''Poradnik pozytywnego myślenia''. Główne role to : znany z "Kac Vegas'' Bradley Cooper, piękna Jennifer Lawrence ("Igrzyska Śmierci") i Robert De Niro. Myślę, że taka obsada już wystarczyła aby wyruszyć do kina.

Główny bohater Pat po pobycie w szpitalu psychiatrycznym powraca do swojego domu rodzinnego. Po stracie posady nauczyciela, domu i żony próbuje na nowo ułożyć sobie życie przy pomocy najbliższych oraz nowo poznanej dziewczyny o imieniu Tiffany. Nie jest to łatwe, bo przecież …życie to nie bajka…ale reżyser pokazuje konieczność pozytywnego ukierunkowania negatywnej energii, szukania (jak mówi Pat) "światełka w tunelu".

Film jest po części i dramatem i komedią. Wart jest przemyśleń czy istnieje faktycznie ktoś na świecie kto mógłby być nieskazitelny i idealny – ostatecznie jesteśmy tylko ludźmi 😉 Jedna ze scen na długo utrwali się w mojej głowie, a związana jest ona z książką Ernesta Hemingwaya.
Jak to się teraz popularnie pisze..multum osób..może uznać film za nudny..mnie nie zanudził i zdania nie zmienię. A zgodnie z zasadą pozytywnego myślenia – wierzę że będzie się podobał.

Poradnik pozytywnego myślenia (Silver Linings Playbook) dostał osiem nominacji do Oskara, w tym cztery dla obu ról pierwszoplanowych i obu drugoplanowych. Jennifer Lawrence uhonorowano statuetką oraz Złotym Globem.

Author: Tiffany

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*