Nadchodzi plaga bezdomnych emerytów

Emerytury mamy dzisiaj bardzo niskie, a będą coraz niższe. Już w tej chwili osoby odchodzące z wynagrodzeniem kształtującym się między 1700zł – 2000zł mogą liczyć na emeryturę rzędu 800-900zł. To katastrofa. Emeryci będą skazani na pomoc socjalną, która również kosztuje. W przyszłości emerytury będą jeszcze niższe. Za kilka lat głodowe emerytury staną się plagą. 

Nie wiem dlaczego postawiono na OFE, skoro inne kraje od tego odchodziły? I u nas nie zdało to egzaminu. Na trzeci filar też nie ma co liczyć, bo społeczeństwa nie stać na oszczędzanie. Ci co są w stanie oszczędzić to i tak są to zbyt małe kwoty, by wspomóc się na stare lata.

Owe 800-900zł za dekadę stanowić może nawet 90% emerytur. Co to oznacza? Odpowiedź brzmii: plaga bezdomnych emerytów na ulicach. Nie stać ich będzie na czynsz, leki, nie wspominając o żywności. 

Rząd nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie, że tworzenie Indywidualnych Kont Emerytalnych i pochodnych form nic nie daje, bo jak już mówiłem nie stać społeczeństwa na oszczędzanie. Groszowe oszczędności emerytów idą z reguły na pomoc dla ich pracujących dzieci, bo ich pensje również głodowe.

Plaga bezdomnych emerytów w takim stanie rzeczy jest nieunikniona.

 

Author: Rayax4

Skomentuj

6 Responses to Nadchodzi plaga bezdomnych emerytów

 1. typek pisze:

  jeszcze niech każą dzieciom emerytów sponsorować rodziców, to całe rodziny będą wyjeżdżać za granice.

 2. grubaberta777 pisze:

  a marszałkowie sobie nagrody przyznaja

 3. cezary s. pisze:

  miesiąc w miesiąc w zębach przynoszę do ZUS po 1000 zł – prowadzę działalność gospodarczą. Nigdy nie byłem bezrobotnym, a chorobowe to u mnie rzadkość. Jak dożyję to będę miał możliwość tak przez 60 lat robić. Czyli wpłacę im około 720 tyś. zł.Moja prognoza emerytury to 600 zł czyli wychodzi, że aby tylko odebrać to co wpłacę powinienem dostać około 1200 wypłat tej emeryturki. Czyli pasowałoby pożyć jeszcze dokładnie 100lat na emeryturze, aby zwrócono mi to co wpłaciłem (nie liczę odsetek, państwo zarabia poprzez odsetki, ja nie muszę). Tymczasem mój znajomy w wieku 38 lat poszedł na wcześniejszą emeryturę mundurową. Co miesiąc bierze 3,5 tyś zł.,a po 40 latach po rewaloryzacji będzie miał 2x tyle może nawet 3x tyle, a nie wpłacił do tej kasy nawet złotówki, bo płacili za niego przedsiębiorcy, tacy jak ja.

 4. Ryszard pisze:

  Jestem na ręcie, kiedy komornik wyrzuci z mieszkania, bo nie będzie mnie stać na opłaty. To nie będę robakiem i zdychał pod płotem. Tylko Komornicy, urzędy skarbowe, ZUS, narodowy fundusz zdrowia. Ci, co zlecają i ci, co wykonują tak samo są winni. Trzymajcie się. Zapory i ochrona nie pomorze wam. Żeby mnie szanowano i dbano o moją rodzinę. To będę jak Kobra i tygrys nie znając litości. Zrobie swoje i niech inni pójdą za mną to będziesz szanowanym człowiekiem a nie opluwany jak dotej pory. Niech media piszą, że jestem chory, jak ten, co spalił te dwie małpy. Bo zasłużyły sobie na to.  Bo urzędnicy i rządy traktują nas jak śmierdzące g…o. Nie bójcie się więzienia tam też ludzie żyją. Generał bez żołmierza to nie generał. Bandzior który zleca i ten, co wykonuje tak samo jest winien.

 5. Ryszard pisze:

  Bezdomnych będzie coraz więcej. Jak tak będziemy rządzić.

 6. Tomasz pisze:

  Kiedy sądy będą sprawiedliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*