Najpopularniejsze kierunki lata 2014

Hiszpańskie wyspy, Grecja wyspiarska, Riwiera Turecka i Wybrzeże Egejskie to najpopularniejsze kierunki, które do spędzenia tegorocznych wakacji, wybierają klienci Fostertravel.pl. Miejsca te cieszą się największą popularnością od kilku lat, natomiast w 2014 r. do grona tego dołączyły też kurorty tunezyjskie.

Turcja i Grecja – dobry stosunek ceny do jakości
Popularność kurortów Grecji wyspiarskiej i południowo-zachodniego wybrzeża Turcji nie bierze się znikąd. Turyści mogą tu liczyć nie tylko na doskonałe warunki pogodowe (temperaturę oscylującą w lecie między 20 a 30 st. C i znikomą ilość opadów), ale także na wypoczynek w hotelach o dobrym standardzie i w naprawdę przystępnej cenie. W Turcji, niezależnie od tego, czy są to kurorty usytuowane wzdłuż Riwiery Tureckiej (Alanya, Side) czy też miejscowości porozrzucane wzdłuż Wybrzeża Egejskiego (Bodrum, Cesme), ok. 80 procent turystów wybiera wczasy z formułą All Inclusive – http://www.fostertravel.pl/all-inclusive/ . Na pełen pakiet usług stawia również większość wczasowiczów podróżujących do Grecji, choć na Krecie, w obrębie Dodekanezu (Rodos, Kos) lub w archipelagu Wysp Jońskich (Korfu, Zakynthos), turyści nierzadko decydują się też na wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji HB. Dodatkowym atutem kurortów greckich i tureckich, na który zwracają uwagę polscy turyści, jest obfitość zabytków z czasów starożytnych. Na Krecie znajdują się chociażby ruiny Pałacu w Knossos, na Wybrzeżu Egejskim pozostałości miast starożytnej Jonii, a na Riwierze Tureckiej dobrze zachowane budowle antyczne, seldżuckie i osmańskie.

Rodos

Słoneczne Baleary i wulkaniczne Wyspy Kanaryjskie
Lato 2014 r. sporo klientów tego portalu turystycznego zdecydowało się też spędzić na hiszpańskich wyspach. Turyści, którzy nastawili się na szaloną zabawę w międzynarodowym towarzystwie, wybrali przede wszystkim roztańczone kurorty Balearów tj. Palma de Mallorca i El Arenal na Majorce albo San Antonio na Ibizie. Rodziny z dziećmi oraz turyści łaknący spokojnego wypoczynku postawili z kolei na bardziej kameralne miejscowości wypoczynkowe Ibizy, np. Calla Llonga albo na kurorty Minorki – Punta Prima czy też El Castell. I wreszcie turyści preferujący aktywny wypoczynek i dostęp do bogatej oferty sportów wodnych chętni byli w 2014 r. wybrać miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w obrębie archipelagu Wysp Kanaryjskich tzn. znany z doskonałych warunków wietrznych kurort Costa Calma na Fuerteventurze czy też otoczone rafami koralowymi miejscowości na Gran Canarii – Playa del Ingles i Maspalomas. Natomiast podobnie jak w przypadku turystów wybierających się na wczasy do Grecji i Turcji, osoby planujące urlop na wyspach hiszpańskich również postawiły w większości na wczasy z formułą All Inclusive.

Gran Canaria

Tunezja – kierunek turystyczny zyskujący na popularności
Specjaliści ds. turystyki fostertravel.pl odnotowują ponowne zainteresowanie wycieczkami do Tunezji. Do najchętniej wybieranych przez wczasowiczów kurortów w Afryce Północnej należą te zlokalizowane na wyspie Djerba (Houmt Souk) i te usytuowane nad Zatoką Hammamet (najstarszy w Tunezji kurort Hammamet, położony na malowniczym półwyspie Monastir czy też zabytkowe miasto Sousse). Tunezyjskie kurorty również mogą się poszczycić bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, a większość hoteli tam także oferuje turystom wczasy All Inclusive.

Sousse

W 2014 r. klienci postawili zatem przede wszystkim na kierunki sprawdzone i o uznanej renomie. Dobra jakość w przystępnej cenie i w znanym kurorcie – oto wyznaczniki, którymi kierowała się większość turystów kupujących w tym roku wycieczki zagraniczne.

Author: agencja_pyry

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*