„Nielegalna” działalność gospodarcza

Pamiętacie "aferę" z października 2012 roku dotyczącą ukazania się artykuły nawołującego do pisania prac magisterskich za pieniądze? Chodzi o stronę www.zielonalinia.gov.pl, firmowaną przez Ministerstwo Pracy. Takie rady zamieszczał ten portal ludziom szukającym pomysłu na to jak rozkręcić własny biznes.. Pisanie prac na zamówienie to łamanie prawa: prawo łamie ten, który pracę zamawia i przedstawia na uczelni jako swoją, a także ten który ją pisze, pomagając studentowi. 

"Sprawcy tego rodzaju czynów nie mogą czuć się bezkarnie" – mówi pani prokurator, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ale jednak mogą. Przez przypadek trafiłem na witrynę: www.tekstynaukowe.info. Już na stronie głównej widzimy ofertę, możemy wybrać sobie z menu: pracę inżynierską, licencjacką, magisterską. "Zaufaj naszemu doświadczeniu" – zachwala się firma. Przychodzą na myśl słowa: Takie rzeczy to tylko w erze..tfu..w Polsce.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>