Niższe rachunki z domem inteligentnym

inteligentnyDOM

Dom dostosowujący się do potrzeb mieszkańców z automatyczną regulacją temperatury i z możliwością planowania różnych działań staje się coraz bardziej popularny. Zautomatyzowanie niektórych działań domu może wydawać się bardzo energochłonne – nic bardziej mylnego. Z czym kojarzy Ci się dom energooszczędny? Baterie słoneczne i pompy ciepła? Właściwa ekspozycja i dobre materiały? Słusznie. Jednak nie tylko one mogą dbać o komfort Twojej kieszeni. Projekt inteligentnego domu jest również tworzony z myślą o minimalizacji zużycia energii.

Na czym opiera się działanie scenariuszy domów inteligentnych?dom

W inteligentnych domach funkcjonuje specjalnie opracowana technologia. Jej działanie opiera się na sieci czujników i jednym, głównym systemem zarządzania całą instalacją. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zarządzanie takimi systemami jak:

  • kontrola temperatury w pomieszczeniach;
  • kontrola jakość powietrza (sterowanie rekuperacją);
  • sterowanie roletami;
  • sterowanie oświetleniem,
  • ustawianie scenariuszy na czas wakacji – ustawienie automatyki dla wentylacji, ogrzewania czy rolet.

Zastosowanie określonych rozwiązań systemu inteligentnego zależy od preferencji właścicieli oraz od możliwości domu. Jeśli systemy domu inteligentnego mają zostać wprowadzone w domu od początku budowy, jedynym ograniczeniem wykorzystania ich możliwości jest nasza wyobraźnia. Jeśli systemy te chcemy wprowadzić w domach już wybudowanych to mogą pojawiać się niewielkie problemy lub ograniczenia.

Duże oszczędności z zintegrowanymi systemami

Koszty montażu takiego centralnego systemu sterowania nie są wysokie. Tym bardziej, że to klient decyduje ile środków przeznaczy na inwestycję. Może poszerzyć swój system inteligentnego zarządzania o dodatkowe funkcje sterowania, a także może z niektórych elementów zrezygnować. Niemniej jednak, niezależnie od wielkości zaangażowanych środków, inwestycja ta pozwala na obniżenie wysokości rachunków.

Specjaliści przekonują o możliwościach, z których można skorzystać przy zastosowaniu rozwiązań, jakimi są zintegrowane systemy zarządzania domem. Kilka razy w roku organizowane są targi dotyczące takich inteligentnych rozwiązań, gdzie można przekonać się o osiąganych oszczędnościach. Warto już dziś zastanowić się nad obniżeniem wysokości opłat we własnym mieszkaniu.

Więcej informacji: http://domy.procyon.com.pl/dom-inteligentny

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>