Nowa aranżacja balkonu? Może zabudowa?

   Jeśli często gościmy u siebie naszych przyjaciół, a doskwiera nam już siedzenie w salonie, powinniśmy podjąć się zabudowy balkonu. Zabudowa balkonu musi być dobrze rozważona. Zanim z nią wystartujemy, powinniśmy szczegółowo zaplanować zabudowę  tak by podczas realizacji nie okazało się, że któryś z materiałów został zakupiony w złym wymiarze. Żal bowiem stracić pieniądze przez źle zrobione pomiary.

Jak dobrze  inwestować?

   Aranżację balkonu możemy urozmaicić kupując ozdobne rośliny balkonowe. Z pewnością wyróżnią balkon poprzez swój zachwycający wygląd i będą przystrajać go w niebanalny sposób. Jeśli nie mamy jednak pomysłów na to, jakie rośliny nabyć, powinniśmy udać się do kwiaciarni w celu poradzenia się. Pracują tam fachowcy dobrze znający się na swojej specjalizacji, toteż na pewno zdradzą nam, co jest najlepszym dla nas wyjściem. Adaptacja balkonu może wydaje się łatwa, lecz tak na prawdę absolutnie taka nie jest. Z pomocą idą nam jednak czasopisma wyposażeniowe, w których znajdziemy inspiracje do dekorowania naszego balkonu. Mnóstwo ludzi remontując balkon stawia sobie pytanie czy prace wykonać własnymi siłami. Jeżeli się na tym znamy, możemy śmiało te prace wykonać. To nam zaoszczędzi pieniędzy. Jeżeli jednak nie wiemy jak na przykład ułożyć płytki na podłodze, weźmy fachowca. Z pewnością mamy przyjaciół, których tarasy są estetycznie urządzone. Nie musimy im jednak zazdrościć, lecz znaleźć własny styl dla swojego balkonu. Także nasz balkon może zmienić się w piękny ogród zimowy czy spokojny kącik do relaksu.
    Zabudowa nie jest aż tak droga jakby mogło się sądzić. Dobrze byłoby przekonać się czy nie będziemy potrzebowali dodatkowych pozwoleń na wykonanie naszego projektu. Musimy zapoznać się z prawem budowlanym. Po konsultacjach możemy zabrać się do dzieła. W Internecie można odnaleźć wiele firm, które zajmują się tylko zabudową balkonu i jego późniejszą aranżacją, warto, więc zapoznać się z ich propozycjami.
    Warto włożyć pieniądze w aranżację balkonu po to by prezentował się tak jak to sobie wcześniej wymarzyliśmy. Życie polega na wyznaczaniu sobie zadań. Nie musi to być zakup np. kolejnej niepotrzebnej rzeczy. Czasem by się uszczęśliwić wystarczy tylko nowa aranżacja otaczającej nas przestrzeni. Możliwości jest wiele, należy z nich tylko skorzystać. Masz już pomysl na swój balkon?:)

   Kiedy zadecydujemy już o zabudowie balkonu, a nie potrafimy tego zrobić własnym rękoma, warto przeszukać oferty firm, które proponują szereg rozwiązań w tej kwestii. Z dużego asortymentu można znaleźć coś dla siebie. Jedną z najlepszych firm na rynku jest marka OPAL. Sprzedaje ona nowoczesne konstrukcje przesuwanych ścian i okien, stworzonych z myślą o delikatnej zabudowie osłonowej pomieszczeń niewymagających nagrzewania, a także wewnętrznych drzwi przesuwnych i ścianek działowych. Metoda może być wykorzystywana na pojedynczych balkonach, jak również może utworzyćobudowę całych pionów lub pięter.
   Takie zabudowy charakteryzuje to, iż zabezpieczają przed rabunkiem; stwarzają dodatkową przestrzeń do relaksu oraz zwyczajnego miłego odpoczynku, autonomicznie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz; ocieplają mieszkanie, a także ochraniają przed hałasem i kurzem.
Artykułem sztandarowym firmy jest System OPA, który został opracowany z myślą o budowie lekkich elementów przesuwnych. Jego przeznaczenie to: obudowa tarasów, loggii, zabudowa tarasów, wiatrołapów, wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, okienka podawcze, przebieralnie i szafy wnękowe.
Zabudowy tarasów w lekkim sposobie OPA to: znakomita asekuracja przed kurzem, wiatrem i niepogodą, ekstra powierzchnia użytkowa, pomieszczenie sezonowe, fenomenalne miejsce odpoczynku oraz relaksu w chłodne i pochmurne dni, ekstra ocieplenie mieszkania w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym.
   Ekstra zalety funkcjonalne to: łatwy demontaż okien w celu ich mycia (okna wystawiane są z torów prowadnic), wariant zainstalowania zamków klinujących i innych zabezpieczeń wzmocnień – gwarantowany okres przydatności, łatwość w utrzymaniu porządku bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek operacji zabezpieczających. Marka ma w sprzedaży profile anodowane na kolor naturalny (srebrny), a na żądanie wytwarzamy lakierowane proszkowe w dowolnym kolorze RAL .
   Zabudowa balkonu w tym systemie jest sprawdzona oraz posiada mnóstwo fanów, zwłaszcza wśród majstrów. Poza tym jest niezwykle tania, ponieważ cena za metr kwadratowy oscyluje w granicy od dwustu do trzystu złotych.


www.meta-hotel.pl   www.obrzezaogrodowe.pl   www.etnaplus.pl  

www.opal-grodzisk.info-net.com.pl   www.helios-stemple.pl

 

Author: efcserv23

Skomentuj

One Response to Nowa aranżacja balkonu? Może zabudowa?

  1. Elle Gala pisze:

     U mnie jest zabudowany i mam tam mały pokoik ze stolikiem , fotelikiem i rowerkiem stacjonarnym. Jeżdzę na rowerku i oglądam filmy jednocześnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*