Nowoczesne sposoby kreacji marki w sieci

Internet stał się ogromnym narzędziem marketingowym. A osoby odpowiedzialne za kreowanie wizerunku marki w sieci mają coraz więcej pomysłów na promocję właśnie w sieci… Na co przyszła pora teraz?

Konferencje on-line

Coraz więcej rzeczy dzieje się w sieci, co powoduje, iż marketing internetowy staje się konieczny. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, iż marka bez dobrej kreacji w Internecie może przestać istnieć. Z tego oto powodu rośnie liczba firm oraz przedsiębiorstw, które decydują się na  zainwestowanie właśnie w marketing internetowy. Specjaliści w skuteczny sposób wykreują markę.

Jednak jeszcze coś….

Ostatnio naprawdę popularne stają się, oprócz wszelkich działań marketingu internetowego, transmisje wideo. Dzięki nim coraz więcej przedsiębiorców w skuteczny sposób komunikuje się z klientami, kreując pozytywny wizerunek swojej firmy i marki. Służą one głównie do  przedstawiania i omawiania swoich wyników oraz raportów, prezentacji  nowych produktów czy też  konferencji prasowych. Za przykład możemy wziąć tu pewną popularną markę komputerową, która organizuje za pomocą transmisji wideo konferencje prasowe. Z kolei opublikowany w 2011 roku raport: “Technical report: An Estimate of Infringing Use of the Internet”, mówi, że: „Internetowe transmisje video w formie streamingu są najszybciej rozwijającym się obszarem Internetu i obecnie uważa się, że stanowią one ponad jedną czwartą całego ruchu w sieci”.

Jakie są zalety takich działań?

Taki rodzaj komunikacji z potencjalnymi klientami, dziennikarzami niesie za sobą wiele korzyści i umożliwia skuteczna kreację pozytywnego wizerunku marki w sieci. Przede wszystkim dają one możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach ludziom, którzy z jakichś przyczyn nie mogą być obecni na miejscu. Dodatkowo przedsiębiorstwo jest obarczone niższymi kosztami, bez wynajmu sali, przygotowywania kateringu itd. Jedną z największych zalet jest jednak z pewnością ogromny zasięg takowej konferencji – Internet daje bowiem nieograniczone możliwości.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.streamonline.pl/

Author: Ludmilatoja

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*