Pokonać stopnie i bariery – windy dla ludzi niepełnosprawnych

Dla ludzi w pełni sprawnych pokonanie kilku schodków nie stanowi jakiegokolwiek problemu. Całkowicie inaczej rzecz wygląda, gdy przeróżne bariery staną na drodze osobie poruszającej się na wózku lub też poruszającej się o kulach, a nie ma w obiekcie do dyspozycji np. windy dla osób niepełnosprawnych. Wtedy nawet jeden próg, jeden stopień staje się znacznym problemem. Choć w ostatnich latach sytuacja uległa poprawie ze względu na wymogi oraz nowe przepisy budowlane regulujące kwestię właściwego przystosowania np. podjazdów dla ludzi niesprawnych ruchowo (budynki użyteczności publicznej) to jednak w dalszym ciągu problem stanowią obiekty i budynki wzniesione przed wejściem regulującej ustawy.

Na całe szczęście są już na rynku firmy, które tworzą gotowe rozwiązania tychże problemów. Jedną z wyjątkowo popularnych jest LIFTCOM, który proponuje doskonałej jakości wszelkiego typu windy, dźwigi, platformy, bądź też podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Trzeba podkreślić niezmiernie wysoką jakość tych systemów wyprodukowanych z materiałów najwyższej klasy na przykład platformy schodowe wyprodukowano ze szlachetnej stali. Wszystko to jest gwarantem bezawaryjność oraz długiego okresu użytkowania. Ciekawą pozycję stanowią windy dla osób niepełnosprawnych, które ze względu na typ, możemy podzielić na szybowe oraz nie wymagające szybu. Głównie to drugie rozwiązania jest bardzo nowatorskie, gdyż tzw. bezszybowe windy dla osób niepełnosprawnych umożliwiają podniesienie na wysokość trzech metrów, co umożliwia proste dostanie się wózkiem na pierwsze piętro. Należy dodać, że istnieje możliwość montażu urządzeń na zewnątrz i wewnątrz.


www.liftcom.pl

 

Author: lanos

Skomentuj

One Response to Pokonać stopnie i bariery – windy dla ludzi niepełnosprawnych

  1. Pilis pisze:

    Szkoda, że  przy zabytkach kultury i architektury nie próbują robić czegoś dla niepełnosprawnych, żeby łatwo im było się dostać np. do jakiejś zabytkowej świątyni 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*