Polki wynalazły lekarstwo na raka płuc

Lekarstwo na raka z.. dżdżownic.. Polscy uczeni dowiedli iż lek na raka od zawsze pełzał pod naszymi nogami. Chodzi właśnie o dźdźownice. Naukowcy z UMCS i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zauważyli, że owe bezkręgowce w sytuacji porażenia prądem wydzielają płyn celomatyczny w postaci cieczy o ostrym zapachu i żółtej barwie. W ten sposób powstał preparat, niszczy komórki raka płuc. Został już opatentowany.

Badania wykazały, że substancja niszczy raka płuc, bardzo skutecznie, likwiduje aż 80 proc. jego komórek.

Preparat w przyszłości prawdopodobnie będzie mógł być wykorzystany do walki z nowotworem płuc oraz z rakiem szyjki macicy i jajników.

Autorkami wynalazku są prof. Jolanta Rzymowska z Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz dr hab. Marta Fiołka z Zakładu Immunobiologii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

Obrońców praw zwierząt zapewniamy, że dżdżownice przeżywają cały proces i po dwóch tygodniach od porażenia wracają do dobrej formy.

Mam nadzieję, że lek stanie się polskim dobrem gospodarczym i nie zostanie sprzedany obcemu kapitałowi farmaceutycznemu.

żródło: www.innpoland.pl

 

Author: WilbertQGBN

Skomentuj