Polskie kosmetyki naturalne

Od kilku lat można zauważyć stale rosnące zainteresowanie pielęgnacją ciała zgodną z naturą. Producenci kosmetyków wychodzą temu zapotrzebowaniu naprzeciw, oferując wysokiej jakości kosmetyki naturalne. I co ważne, nie muszą to być drogie preparaty zagraniczne, dostępne tylko  w aptekach. Dziś w dobrych drogeriach możemy kupić polskie kosmetyki naturalne takich marek, jak Biały Jeleń czy Ziaja.

Rosnące oczekiwania wobec kosmetyków

Wraz ze wzrostem świadomości i wiedzy na temat ekologii, higieny i zdrowia oczekiwania klientów wobec współczesnych kosmetyków stale rosną. Dzisiejsi konsumenci, dokładni śledzący rozwój medycyny i interesujący się zagadnieniami związanymi z ludzkim zdrowiem, są świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą postęp cywilizacyjny i otaczające ich zewsząd dobrodziejstwa współczesności.

Najbardziej powszechnymi czynnikami, które wywołują alergie oraz wysoką nadwrażliwość skóry, są między innymi: nadmierna chemizacja, promieniowanie UV, spaliny, a także częsty i długotrwały stres. Skóra staje się wtedy wysuszona, powstają na niej zaczerwienienia, a także zmiany zapalne, którym towarzyszy również uczucie świądu i napięcia. To sprawia, że poszukujemy rozwiązań, które pozwoliłyby nam zwalczyć ten problem i zapobiec jego nawrotom.  Poszerzamy więc naszą wiedzę, staramy się unikać szkodliwych dla naszej skóry czynników i szukamy odpowiednich dla nas preparatów kosmetycznych.

Czym są kosmetyki naturalne i jak powstają?

Pod pojęciem kosmetyków naturalnych rozumiemy produkty, które powstają przede wszystkim ze składników naturalnych, pochodzenia roślinnego albo mineralnego. Mogą się w nich pojawić także związki syntetyczne, ale jedynie w niewielkich ilościach. Najczęściej są to konserwanty, które nie posiadają swoich odpowiedników w naturze. Muszą to być substancje, które znajdują się na liście standardów, a ich ilość nie może przekraczać 5% ogółu składników danego kosmetyku.

Producenci kosmetyków naturalnych, jak Biały Jeleń czy Ziaja, przykładają szczególną dbałość do tego, aby w ich produktach nie znalazły się składniki, które mogą stanowić silnie uczulające alergeny. Dlatego też w swoich laboratoriach prowadzą bardzo liczne i wnikliwe badania zarówno dermatologiczne, jak i alergologiczne. Ostatecznie w składzie tych kosmetyków znajdują się jedynie wyselekcjonowane substancje pochodzenia naturalnego, które nie powodują podrażnień ani zmian uczuleniowych.

Biały Jeleń – ikona polskich kosmetyków naturalnych

Niewątpliwym liderem wśród polskich kosmetyków naturalnych jest marka Biały Jeleń, ciesząca się wieloletnią tradycją. Marka kojarzona przez wielu z nas z szarym mydłem, mającym dziś wręcz kultowy i symboliczny status, dziś koncentruje się na produkcji kosmetyków hipoalergicznych najwyższej jakości. Jej produkty przeznaczone są właśnie dla osób o wrażliwej i alergicznej cerze. Ich zadaniem jest utrzymanie ochronnego płaszcza wodno-lipidowego powierzchni skóry, co pozwala jej pozostać gładką, miękką i dobrze nawilżoną. W ofercie Białego Jelenia znajdziemy nie tylko naturalne mydła w kostce, ale także mydła w płynie z dodatkiem lnu, żele do mycia twarzy, płyny do kąpieli, żele pod prysznic z kozim mlekiem, szampony do włosów, emulsje do higieny intymnej, a także hipoalergiczne płyny i proszki do prania.

Co jeszcze warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Warto zauważyć, że w przypadku kosmetyków naturalnych i ekologicznych w większości niedopuszczalne jest stosowanie receptur i surowców testowanych na zwierzętach, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Jeśli chodzi o składniki syntetyczne, opracowano listę substancji, które mogą być obecne w kosmetykach naturalnych a ich występowanie musi zostać odnotowane na opakowaniu produktu. Tymi substancjami są: alkohol benzylowy, benzoesan denatonium, kwas dehydrooctowy, benzoesowy, salicylowy, sorbowy, jak i sole tych kwasów. Bezwzględne zakazane jest wykorzystywanie w recepturach kosmetyków innych związków syntetycznych, niż wymienione powyżej, a także pochodnych ropy naftowej.

Więcej na temat polskich naturalnych kosmetyków znajdziesz na: http://www.superkoszyk.pl/marka/bialy-jelen.html

 

Author: mariuszek

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*