Zmień design wnętrza: Malujemy napis na ścianie

http://www.flickr.com/photos/id-iom/8102371869/

  Kobiety lubią „bawić się” w projektowanie wnętrz. Sprawia nam wielką przyjemność sposobność dobierania elementów dekoracyjnych, zmieniania otoczenia i powodowania, że wszystkim domownikom żyje się lepiej. Gros prac ulepszających nasze domy możemy zrobić samodzielnie. Obecnie hitem są ornamenty ścienne w formie aplikacji. Ale prawdziwą rewolucję robi malowanie alfabetu a nawet ozdabianie ścian całymi tekstami bądź ulubionymi wyrazami.

  Malowanie liter to efektowny oraz tani sposób na anegdotyczne i sympatyczne ozdobienie ściany. Pisanie w innym języku jest zazwyczaj o wiele bardziej stylowe, niż w mowie ojczystej i dodaje prestiżu oraz odrobiny niesamowitości.

  Jak wykonać taki wyraz własnoręcznie?

Napis wykonujemy z użyciem wacika pielęgnacyjnego na patyczku oraz mokrego lakieru akrylowego do słojowania. Jeżeli jesteśmy przekonani, że nasz charakter pisma jest dostatecznie ładny możemy pokusić się, aby napisać tekst samodzielnie. W razie, gdy chcemy, aby slogan był bardziej porządny oraz regularny, użyjmy projektora, za pomocą, którego możemy napis wyświetlić na ścianie. Projektor można wypożyczyć w wielu wypożyczalniach sprzętu. Materiały niezbędne do zrobienia artystycznego napisu: emulsja akrylowa, jako podbicie, kolor do wyboru; celofan do rzutnika; lakier akrylowy do słojowania; patyczki kosmetyczne; satynowy lakier akrylowy; narzędzia konieczne do pracy: pędzelek bądź rolka malarska; pisak; pędzel o miękkim włosiu; rzutnik; pędzelek do lakieru.

  No to przystępujemy do pracy. 

Nałóż na odtłuszczoną ścianę pigment podkładowy i poczekaj, aż wyschnie. Napisz na komputerze stosowną czcionką ulubiony slogan lub coś innego a następnie wydrukuj na foli do projektora. Możesz także wykonać napis odręcznie na foli zwyczajnym pisakiem. Dużym, miękkim pędzlem nałóż na ścianę nieregularnymi ruchami emulsję do słojowania. Włóż arkusz folii do rzutnika i wyświetl tak, by napis przyjął stosowną pozycję na ścianie. Postaraj się teraz prędko napisać wyraz na lakierze patyczkiem kosmetycznym. Gdy na stosowanym patyczku uzbiera się za dużo lakieru, zastąp go nowym. Po stwardnieniu lakieru, zabezpiecz ścianę z napisem warstwą satynowanego lakieru akrylowego nanoszonego pędzelkiem do lakieru. Koszt całego przedsięwzięcia waha się w granicach od 200 do 300 złotych. I gotowe. Miłej zabawy.

Zapraszam na http://www.projekty-ab.pl/

 

 

 

 

 

Author: efcserv23

Skomentuj

2 Responses to Zmień design wnętrza: Malujemy napis na ścianie

  1. Robiłem już takie coś.  Ale komuś kto robi to pierwszy raz radzułbym spróbowaćnajpierw w piwnicy czy gdzieś, gdzie nikt nie będzie miał za złe nieudanej próby ;p

  2. Freddie pisze:

    A mój syn ma całe graffiti na ścianie. Znalazł gdzieś na internecie samozwańczych artystów, Na początku byłem sceptyczny, ale efekt jest niesamowity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*