Przeczytaj zanim zatrudnisz agencję reklamową lub firmę pozycjonującą

Od lat doświadczamy zmian mających miejsce w branży agencji reklamowych, które w ostatnich latach wyewoluowały. Świadczenia takie jak tworzenie i projektowanie stron internetowych, tworzenie sklepów internetowych czy też systemy bazodanowe online to dziś podstawa usług agencji. Z wolna wypierają z rynku dotychczasowe narzędzia reklamy. Przedsiębiorcy bardzo rzadko przeznaczają środki na ograniczone okresem emisji lub zasięgiem terytorialnym ogłoszenia reklamowe w prasie i telewizji. Zdecydowanie chętniej natomiast dają się nakłonić na koszty powiązane z tworzeniem i projektowaniem sklepów, stron internetowych i ich późniejszym rozbudowywaniem. W agnecji reklamowej powinien być również zatrudniony specjalista od mass mediów, mający wiedzę na temat tego czym rządzą się prawa internetu oraz znający reakcje użytkowników sieci.

Rozbudowane strony WWW stały się bowiem tanią i skuteczną formą promocji. Im więcej fachowej treści na witrynie tym skuteczniej dociera ona do grona potencjalnych odbiorców , w rezultacie powoduje jeszcze większe zyski niż standardowe reklamy .
–Promocja w sieci dyktuje rzeczywistość. To, czego nie ma w Google , to nie istnieje. Obecność w cyberprzestrzeni jest niewystarczająca. Kluczem do powodzenia jest pierwsza dziesiątka wyników wyszukiwania. Trzeba być widocznym! — takimi sloganami posługują się agencje by zachęcić nas do skorzystania z ich usług. I mają rację, ale po części. Równie wartościowa jest reklama na serwisach związanych z branżą, której jesteśmy przedstawicielami. Np. jeżeli handlujemy alufelgami to warto pokazać się na serwisach i forach związanych z tuningiem samochodowym, udzielać się na nich i zostawiać komentarze z odnośnikiem do naszej strony pod artykułami związanymi tematycznie z naszym biznesem. W ten sposób zostaniemy w pamięci użytkowników i później mogą szukać konkretnie naszego sklepu w google. Trzeba pamiętać, że reklama w internecie działa długofalowo. Nigdy kokosów nie zarobimy od razu. Pierwsza dziesiątka w google skutkuje wtedy gdy użytkownik szuka konkretnego towaru. Reklamując się na serwisach, możemu skusić klienta, który nie szukał towaru, ale trafił do nas za pośrednictwem innet strony. Dlatego silnie rozwinął się copywriting, czyli psanie artykułów na zlecenie, promujących dany produkt lub usługę.
 
Na agencje reklamowe, które oferują nam wypozycjonowanie witryny do pierwszej dziesiątki Googla trzeba uważać, bo mogą stosować praktyki nieakceptowane przez Google, co może przynieść później skutek odwrotny. Pozycjonowanie powinno być długofalowe, rozciągnięte w czasie. W ten sposób wolniej, ale skuteczniej zbudujemy wokół swojego serwisu odpowiednią liczbę klientów. Na kokosy trzeba czekać nawet kilka lat. Jeżeli startujemy z biznesem to pamiętajmy, że przy obecnej konkurencji biznes w internecie powinien być dodatkowym źródłem dochodu, a nie głównym.. przynajmniej na początku.
 
Tworzenie i projektowanie stron i sklepów internetowych to podstawowe z dostępnych usług. Równolegle rozwojowi podlega rynek usług SEO. Oferty SEO są powiązane z uzyskaniem przez wybraną witrynę jak najwyższej pozycji w TOP 10 wyszukiwarek. Z tego powodu specjalistyczne firmy oferujące projektowanie i tworzenie stron WWW oraz tworzenie sklepów internetowych oferują również usługi SEO. Pełna obsługa witryny daje większe szanse na powodzenie. Atrakcyjna, acz niedostępna w cyberprzestrzeni, strona WWW jest zbędna, gdyż nie dociera do grona potencjalnych klientów .
 
Projektowanie i tworzenie stron oraz sklepów internetowych wiąże się z poświęceniem klienta oraz firmy. Niestety , firma informatyczna nie będzie zdolna przedstawić nam taniej konkurencyjnej propozycji, jeśli sami nie będziemy wiedzieć, czego w rzeczywistości wymagamy. Dlatego przed wyborem przedsiębiorstwa i złożeniem zlecenia powinniśmy przemyśleć kilka kwestii.
 
Do tych kwestii należy cel. Decydując się na tworzenie oraz projektowanie stron lub sklepów internetowych musimy mieć świadomość powodu, dla którego to robimy . Omówić trzeba cel strony WWW w akcji promocyjnej, charakter wybranych klientów oraz najbardziej skuteczną formę komunikacji. Warto również przemyśleć warunki finansowe. Znając nasz budżet agencja tworząca sklepy oraz strony internetowe będzie w stanie przedłożyć nam projekt na naszą kieszeń. Warto również przemyśleć informacje, które mają być opublikowane na stronie WWW. Mając świadomość co pragniemy przekazać, będziemy mogli bez pomocy zaplanować najdogodniejszy layout witryny. Jednocześnie, trzeba rozważyć prawdopodobieństwo późniejszej rozbudowy witryny. Jeżeli w przyszłości planujemy rozbudować naszą stronę, warto wspomnieć o tym już teraz. Spece od oprogramowania zarezerwują miejsce w systemie i dalsza rozbudowa będzie tańsza. Podsumowując, będąc świadomymi klientami będziemy potrafili odpowiedzieć na standardowe pytania zadawane w czasie opracowywania oferty. Jednocześnie, skrócimy czas niezbędny na jej przygotowanie i szybko zawrzemy umowę z interesującą nas agencją.
 

www.activedesign.pl  www.napozycji.pl  www.generi.pl

Author: efcserv23

Skomentuj

2 Responses to Przeczytaj zanim zatrudnisz agencję reklamową lub firmę pozycjonującą

  1. Grzegorz Ram pisze:

    Dokładnie, trzeba uważać, żeby nie dac wsie wycyckać, a teraz to nawet znane duże firmy, korzystaja z innych firm i narzucaja tylko swoja marżę na produkty reklamowe. Najlepiej iść do małych firm, jednoosobowych, czy nieco większych..

  2. Bartek Klos pisze:

    Też się tak dałem nabrać, właśniej znanej firmie, dopiero znajomy mnie uświadomił jaki błąd popełniłem..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*