Przepowiednia – 112 Papieży

Strefami tajemnic z różnych dziedzin interesuję się od zawsze. To co obecnie zwróciło moją uwagę to zapowiedziana na 28 lutego abdykacja papieża Benedykta XVI. Według przepowiedni Świętego Malachiasza (duchownego i jasnowidza żyjącego w XI wieku ) ogólna lista papieży określona jest liczbą 112…w tym Joseph Ratzinger któremu przypisuje się symbol Gloria Olivae – prawdopodobnie zajmuje miejsce 111. Do wyboru pozostał już tylko jeden papież – Petrus Romanus (Piotr Rzymianin).

"In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis."

tłumaczenie:

"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."

Oczywiście są to tylko przepowiednie i podchodzę do zawartych w nich wiadomości z dystansem, ale patrząc obiektywnie na to co dzieje się ostatnio w "'Kościele Katolickim'' zaczynam się zastanawiać czy faktycznie można przewidzieć przyszłość. Ponoć ….w każdej bajce jest …jakaś prawda 😉

Wierzyć czy nie wierzyć w to? To już indywidualny wybór. Celem osób duchownych powinno być przede wszystkim "'duchowe'' wspieranie wiernych i dawanie autorytetu, a zauważając pewne szczegóły w życiu codziennym można stwierdzić, że wymagania duchownych skierowane są raczej w stronę ''wdowiego grosza''. Czy to przystoi?

Przeżyliśmy zapowiadany ostatnio koniec świata i życie toczy się dalej. Nieszkodliwe ''straszenie'' w niewielkim stopniu podnosi adrenalinę i może zaciekawić 🙂 a jeśli zechcecie z pewnością wyszukacie w necie uzupełnienie przepowiedni która mnie zainteresowała – miłego czytania.

Author: Tiffany

Skomentuj

5 Responses to Przepowiednia – 112 Papieży

  1. paulina pisze:

    Fajny artykuł. Ciekawi mnie ta przepowiednia. Ale murzyna nie wybiorą na szefa kościelnego holdingu

  2. flashand pisze:

    za chwile konklawe, ale czy odnosze wrażenie, że mało kogo to interesuje tak naprawde

  3. emma pisze:

    No i papieża wybrali, nie jest murzynem. Końca świata nie będzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*