Przypadek matką wynalazków

Przedmioty użytkowe i produkty żywnościowe często mają fascynującą historię. Na codzień mamy do czynienia z różnymi rzeczami, ale czy używając ich zastanawialiście się kiedyś jak powstały? Czasem niebywały zbieg okoliczności prowadzi do odkrycia czegoś niesamowitego. Oto przed Wami historia powstania mikrofalówki, Viagry, słodzika, chipsów oraz płatków owsianych.

Pewien inżynier Percy Spencer wykonując swoją pracę przy urządzeniu zwanym magnetron, zgłodniał i sięgnął do kieszeni po czekoladowego batonika. Ku jego zdumieniu okazało się, że baton się rozpuścił. Żeby się upewnić, czy jego myśli mają słuszność położył w pobliżu urządzenia kukurydzę i.. zrobił się popcorn.

Mężczyzna testujący, na zlecenie firmy farmaceutycznej, lek na nadciśnienie zauważył dziwny efekt uboczny – mimowolne erekcje. Tak powstala Viagra. Dzięki temu wielu panów cierpiących na problemy ze wzwodem ponownie może korzystać z seksualnych uciech.

Popularny sztuczny słodzik został odkryty w latach siedemdziesiątych w Londynie. Uczelniany laborant omyłkowo odczytał instrukcje swojego przełożonego. Zamiast słowa „test” przeczytał „taste” (smakować, próbować). Całe szczęście, że nic mu się nie stało. Próbując różnych substancji chemicznych, odkrył, że jedna z nich jest bardzo słodka a dodatkowo nie posiada żadnych kalorii.

Chipsy powstały w napadzie złości indianina pracującego jako kucharz w hotelu. Wybredny klient zarzucał mu, że nie umie odpowiednio pokroić ziemniaków, więc kucharz pokroił je najcieniej jak umiał, usmażył i takie mu podał. Ku jego zdumieniu, przypalone, chrupiące danie przypadło do gustu klientowi i stały się lokalnym kulinarnym hitem.

Lekarz John Harvey Kellogg był tak oszczędny, że nie potrafił wyrzucić nawet starej i zeschniętej, uprzednio ugotowanej kukurydzy. Taką spożywał i częstował nią swoich pacjentów. W ten sposób powstała najsłynniejsza na calym świecie marka płatków kukurydzianych "Kellog's" z charakterystycznym kogutem w logo. 

Rozejrzyjcie się. Może coś nieodkrytego czycha wokół Was.

 

Author: Ajdaho

Skomentuj

6 Responses to Przypadek matką wynalazków

  1. rokosz pisze:

    a ja mam w domu suchy chleb, może wymyślę karmę dla konia

  2. anastazja pisze:

     doktor John Styth Pemberton w 1886 roku sporządził syrop na ból głowy i żołądek. Nie wiedział że  stworzył jeden z najlepiej sprzedających się napojów na świecie który uwielbiam Coca-cole 🙂

  3. Hero pisze:

    Historia zna wiele takich przepadków, weźmy na przykład Charles`a Goodyear`sa który wyznalazł opony (gumę wulkanizowaną), połączył on gumę z odrobiną siarki i wyszlo coś odporniejszego na wysokie i nieskie temperatury. Okazało się to o wiele lepsze od kałczuku. Dzięki temu teraz możemy wozić pupy samochodami o każdej porze roku, dnia itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*