Pudła zamiast szafy i czarne ściany

Każdy z nas ma w domu szafę. Ogromny, zwalisty graniastosłup na ciuchy. Nuda. A gdyby tak zastąpić tradycyjną szafę czymś lepiej wyglądającym? Czym? Propozycji jest dużo, a każdy z nich zmieni naszą garderobę.
Jak widać zrobienie takiej naturalnej szafy jest niesamowicie banalne. Wyrzućmy więc stary mebel, który nas znudził i postawmy na odważne rozwiązania. Jeśli nie wystarczy nam samo miejsce na wieszaki, dodajmy pudła, otwarte kolorowe kartony ze twardej tektury poustawiane bokiem jeden na drugim mogą doskonale służyć jako półki.

Lato – pora wakacyjnych remontów. Może zatem warto zastanowić się nad małymi zmianami w naszym pokoju, sypialni, lub miejscu do pracy. Gdziekolwiek. I nie tylko drobnymi zmianami, wielkie jak najbardziej wskazane, ale nie trzeba wcale wywracać wszystkiego do góry nogami, by ożywić naszą codzienną powierzchnię. Tym razem kładziemy nacisk na kolor. Wyraźny, żarówiasty, pastelowy – po prostu kolor. Nic lepiej nie odmienia wnętrza niż wspaniale skomponowane barwy. Przy okazji dokonajmy letnie porządki i rozstańmy się z rzeczami, które nie są nam potrzebne. W zamian za to pójdźmy się na małe zakupy, podczas których wybierzemy parę nowych bonusów dopasowanych do wybranej przez siebie tonacji kolorów.
Zabawiaj się także stylami. Minimalistyczna czerń i biel w zestawieniu z ciepłym stylem rodem z południowej Ameryki prezentuje się fantastycznie. Ściany pomalujmy czarną farbą, na której potem będziemy mogli kredą robić zapiski lub malowidła. Resztę mebli utrzymajmy w ognistej kolorystyce, która złagodzi czerń ściany i sprawi, że wnętrze stanie się przytulne. Geometryczne wzory Azteków, wiklina, drewno, żółć i ceglasty brąz. Dodajmy zielone rośliny. W takim pokoju aż chce się rozsiąść i wypić kawę. Nie przemawiają za Tobą czarne ściany? Postaw na biel. Białe ściany, białe meble, kremowe narzuty na kanapy. A do tego dużo drewna, jelenie rogi, skóra na podłodze. Wyrazisty dywan, kolorowa pufa i koc. Styl skandynawski zmieszany z przyjaznym południem może dać niesamowite efekty.

Author: Bicykl

Skomentuj

One Response to Pudła zamiast szafy i czarne ściany

  1. stadeem pisze:

    Uwielbiam taki surowy styl. A jako półki wystarczą takie jak do piwnicy, metalowo drewniane. Takie są w marketach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*