Rodzinne auto

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, w którym stare, dobrze wysłużone auto staje się za małe i pojawia się potrzeba zakupu dużo większego, rodzinnego samochodu. Jak się okazuje, zakup takiego auta wcale nie jest prosty i niejednokrotnie zmieniają się nasze priorytety względem tego, co powinno ono zawierać. Jak kupić rodzinne auto? Co jest najważniejsze? Na co należy zwracać uwagę i czym się kierować? Oto kilka wskazówek.

Auto o wielu twarzach

W przypadku rodzinnego auta przede wszystkim ważne jest to, aby było ono jak najbardziej pakowne. W końcu pamiętajmy o tym, że pomieścić musi nie tylko pięcioosobową rodzinę, ale również liczne bagaże, których w przypadku dzieci nie brakuje. Powinno być z jednej strony przestronne – każdy powinien mieć odpowiednią ilość miejsca tak, aby podróż była naprawdę komfortowa. Pamiętajmy o tym, że my – jako rodzice – powinniśmy też mieć swobodny dostęp do dzieci. Z drugiej strony dobry samochód rodzinny bez problemu powinien pomieścić foteliki samochodowe, bez wpływu na komfort jazdy innych pasażerów. Im więcej schowków, skrytek, kieszeni i półeczek tym lepiej. Powinno być również łatwe w użyciu i wielofunkcyjne – tak jak rodzinna Mazda 5, która posiada precyzyjnie dopracowane mechanizmy, mające na celu ułatwienie obsługi, takie jak: odsuwane tylne drzwi, niewymagające żadnego wysiłku, sterowane ręcznie lub elektrycznie systemy zapobiegające przytrzaśnięciu palców czy niezwykle lekko składające się siedzenia. Nie zapomnijmy również o tym, że w przypadku auta odpowiednie wyposażenie to podstawa. Klimatyzacja, radio, odtwarzacz mp3 czy video to już nie fanaberia.

Bezpieczeństwo i ekonomiczność jazdy

W podróżowaniu z rodziną niezmiernie ważne jest również bezpieczeństwo jazdy. Poza pasami, poduszkami powietrznymi warto zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa – sztywność nadwozia, odpowiednia sterowność, czujniki wykrywające przeszkody i zmieniające kierunek ruchu drzwi, nowoczesne fotele – na tym nie można oszczędzać. Kupując auto, każdy z nas zwraca również uwagę na jego ekonomiczny aspekt. Ważna jest nie tylko wielkość silnika, ale również wielkość spalania, która przekłada się wielkość rachunków za paliwo. Kupując auto, warto jest wybrać takie, które posiada system start-stop (i-stop), który zatrzymuje silnik, gdy auto nie jest w ruchu.

Przy zakupie auta rodzinnego ważne jest przede wszystkim nie tyle jego wygląd, co bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Author: pilkarz2407

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*